Makijaż permanentny – co musisz wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz?

Makijaż permanentny świetnie sprawdzi się u kobiet zapracowanych, które nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu na wykonanie perfekcyjnego makijażu, oraz tym, które nie lubią lub też nie potrafią się malować. Makijaż ten poleca się również kobietom wykonującym sporty wodne oraz tym, które są po chemioterapii i nie mają brwi lub rzęs. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu również wtedy, gdy cierpimy na niedoskonałości i ubytki w urodzie w postaci nierównych konturów.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego

Zanim zdecydujesz się na zabieg, koniecznie sprawdź, czy możesz wykonać go bez konsekwencji dla zdrowia. Przeciwwskazaniem jest:

  • ciąża
  • zaawansowana cukrzyca
  • choroby skóry, które są zakaźne
  • łuszczyca lub łojotokowe zapalenie skóry
  • nużyca
  • bliznowce
  • choroby autoimmunologiczne

Jak wygląda zabieg?

Z pewnością niektóre kobiety przed wykonaniem takiego zabiegu powstrzymuje niepewność lub strach o to, że coś pójdzie nie tak. Trzeba tu zaznaczyć, że makijaż permanentny może wykonywać tylko licencjonowana linergistka, która ma doświadczenie w pracy z makijażem, a sam zabieg poprzedzają konsultacje, które mają na celu dobrać idealnie kolor barwnika i kształt brwi do naszej urody. Jak widać, nie ma czego się obawiać, jeśli jest się pod okiem profesjonalistów. Jednak mimo to warto wiedzieć, jak przebiegają poszczególne etapy przygotowawcze oraz sam zabieg.

  1. Przeprowadzany jest wywiad, a klientka otrzymuje kartę z pytaniami do uzupełnienia.
  2. Klientka wraz z linergistką tworzą projekt makijażu – dobierają jego kolory i kształt tak, aby satysfakcjonował klientkę, a jednocześnie był zgodny ze sztuką wizażu.
  3. Podanie znieczulenia – ten etap jest w pełni bezbolesny i komfortowy, odczuwać można tylko nieznaczne uczucie podobne do drapania. Podanie znieczulenia jest konieczne po to, aby dalsza część zabiegu przebiegała w przyjemnej atmosferze, dzięki czemu można się zrelaksować.
  4. Następuje pigmentacja, czyli nadanie koloru. Ten etap trwa zazwyczaj od 30 do 40 minut na jeden obszar. Używane narzędzia są sterylizowane, a igły jednorazowe, także zasady higieny są w pełni zachowane. Przez nakłucia dostarcza się pigment pomiędzy naskórek a skórę właściwą. W naskórku gromadzi się nadmiar pigmentu, który złuszczy się po kilku dniach, dlatego po samym zabiegu można mieć wrażenie, że kolor jest zbyt mocny. Jednak po złuszczeniu pozostanie pożądana ilość barwnika.
  5. Następnie zabezpiecza się naskórek i przyspiesza proces gojenia. Po nadaniu pigmentu skórę się dezynfekuje oraz nakłada się na nią specjalny dermatologiczny krem, który pomoże w gojeniu.
  6. Po zabiegu należy wysłuchać uważnie zaleceń pielęgnacyjnych – zwykle dostaje się też preparaty do pielęgnacji w domu, które wliczone są w cenę zabiegu.

Jak pielęgnować skórę po wykonaniu makijażu permanentnego?

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę, że już w drugim lub trzecim dniu po zabiegu naskórek podlega procesowi złuszczenia. Należy wtedy skórę nawilżać i dbać o to, aby nie zdrapywać strupków. Wtedy też stosuje się kremy przyspieszające regenerację naskórka. Po tygodniu od wykonania zabiegu miejsce przemywa się czystą wodą. Przez około miesiąc należy unikać sauny, basenów, siłowni oraz solarium. Dobrze jest też używać kremów z filtrami UV. Po miesiącu zazwyczaj wykonuje się korektę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top