Jak działają tabletki opóźniające wytrysk?

Większość mężczyzn świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że kobiety potrzebują znacznie więcej czasu na dojście do tzw. punku kulminacyjnego. Zwykle przeciętny stosunek trwa od 10 do nawet i 20 minut, jednak mężczyźni również są świadomi tego, że wielokrotnie udało się im skończyć przed partnerką. Problem przedwczesnego wytrysku jest obecnie dość powszechny, a panowie z szukają w tym zakresie odpowiedniej pomocy. Z tego też względu na rynku pojawiły się środki opóźniające wytrysk, dzięki którym zarówno partner jak i partnerka mogą czerpać dłuższą przyjemność z seksu. Jednak jak tego typu środki działają?

Kiedy można mówić o przedwczesnym wytrysku?

Problem przedwczesnego wytrysku jest bardzo popularny i kłopotliwy. Okazuje się, że żaden z mężczyzn nie jest w stanie przyznać się – lub otwarcie rozmawiać – o tym, że kończy stosunek jeszcze zanim jego partnerka zacznie odczuwać przyjemność. Jednak pojawia się pytanie: kiedy można mówić o przedwczesnym wytrysku? Otóż warto wiedzieć, że nie ma idealnego „czasu trwania” stosunku seksualnego i całkowicie naturalną kwestią jest to, że jedni z mężczyzn szczytują o wiele szybciej, zaś drudzy o wiele później. Niemniej jednak kluczową kwestią jest to, by ten stosunek faktycznie się odbył. W związku z tym o przedwczesnym wytrysku mówimy w momencie, kiedy:

  • dochodzi do erekcji jeszcze przed wprowadzeniem członka do pochwy;
  • do wytrysku dochodzi tuż po wprowadzeniu członka do pochwy.

Wyżej wymienione sytuacje uznaje się za istnienie problemu przedwczesnego wytrysku. Jednakże obecnie na rynku dostępny jest cały szereg środków opóźniających wytrysk, a co za tym idzie, panowie mogą z nich bezpiecznie skorzystać, by pozbyć się zaistniałego problemu.

Jak działają środki opóźniające wytrysk?

Środki opóźniające wytrysk mogą występować zarówno w formie żelu jak i w formie suplementów diety, które należy przyjmować bezpośrednio przed zaplanowanym stosunkiem. Jedna panowie mogą się zastanawiać, na jakiej zasadzie te środki działają? Otóż zasada ich działania nie jest skomplikowana. Przede wszystkim środki opóźniające wytrysk:

  • hamują wychwyt zwrotny serotoniny – hormonu szczęścia, który doprowadza do euforii;
  • hamują wychwyt zwrotny dopaminy i noradrenaliny.

W ten sposób pomagają one panom zachować znacznie większą kontrolę nad momentem, w którym czują oni, że dochodzi do wytrysku i jednocześnie znacznie przesunąć ten moment w czasie. Nie zależnie od tego, czy panowie zdecydują się na środki w formie żelu czy też na środki w formie tabletek, powinny one działać skutecznie, o ile będą one poprawnie stosowane.

Jak stosować środki opóźniające wytrysk?

Stosowanie środków opóźniających wytrysk zawsze jest dokładnie opisane w ulotce dołączonej do opakowania specyfiku. Zwykle zarówno w przypadku tabletek jak i specyfików w formie żelu, zasada ich stosowania jest podobna. Należy zaaplikować żel na prącie lub zażyć tabletkę na określony czas przez planowanym stosunkiem seksualnym. Zwykle jest to od 20 do 40 minut przed stosunkiem. Wówczas wszystkie substancje aktywne zaczną się wchłaniać w organizmie, a panowie zyskają pewność siebie wraz ze znacznie większą kontrolą nad wytryskiem. Środki te zwykle nie powodują skutków ubocznych, więc można stosować je bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top