Jak rozpoznać najwyższej jakości obuwie?

Obuwie to jeden z najważniejszych elementów ubioru, uważany za wizytówkę ich właściciela. Musi być więc ono dopasowane do reszty ubrania, tworząc z nim spójną całość. Buty potrafią dodać prawdziwej elegancji bądź wyraźnie jej ująć. Odpowiednio dopasowane zapewniają jednak maksymalny komfort użytkowania. Kupując buty wysokiej jakości należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, takich jak gatunek materiału z jakiego zostały one wykonane, wygląd czy wzornictwo, a także sposób wykończenia i inne detale. Jak rozpoznać najwyższej jakości obuwie?

Marka i cena jako główny powód wysokiej jakości

Szukając dobrych, stylowych butów najlepiej skorzystać z oferty znanych marek, które od lat posiadają wysoką pozycję na rynku. Przed zakupem warto też przeczytać opinie o danym obuwiu bądź całej marce. W ten sposób zyskamy gwarancję nabycia wartościowego towaru. Branża obuwnicza cieszy się niezwykłą popularnością, nieustannie rozwijając się Najważniejszą rolę odgrywają tu producenci zagraniczni, którzy od przeszło stu lat gwarantują wysokiej klasy produkty o ponadczasowym wzornictwie. Pomimo tego, że charakteryzuje je wyższa cena, uchodzą one za nieporównywalne jakościowo do innych producentów. Czy jest to prawda? Poniekąd. Wielu polskich przedstawicieli produkuje równie dobre obuwie, jak przedstawiciele marek zagranicznych. Nie są oni jeszcze jednak znani na tak dużą skalę. 

Wysoka jakość nieodłącznie związana jest jednak z ceną. Buty najwyższej jakości z pewnością nie będą należały do tych najtańszych. Ich koszt powinien być jednak adekwatny do jakości stosowanych materiałów. 

Podeszwa i rodzaj podszycia powiedzą wszystko

Podeszwa jest podstawowym elementem buta o dobrej jakości. Stanowi ona filar całej konstrukcji. Nie można wyróżnić tu jednego rodzaju podeszwy, który będzie najlepszy. Ten zależy bowiem w dużej mierze od typu obuwia oraz tego, do jakiego użytku dany but jest przeznaczony. Naturalne tworzywa, z jakich wytwarza się podeszwy to skóra, drewno oraz korek.

Czy to oznacza, że dobry but nie może mieć sztucznej podeszwy? Absolutnie nie. Coraz częściej w najwyższej jakości butach podeszwa wytworzona jest z gumy czy tworzywa termoplastycznego i poliuretanowego. 

Poza podeszwą, równie istotny będzie rodzaj szycia butów. Wyróżniamy dwa najpopularniejsze typy szycia obuwia:

  • szycie typu Blake. W tym przypadku cholewka aż do buta przeszyta jest jednym szwem, dzięki czemu but jest nieco smuklejszy oraz nabiera wizualnej lekkości.
  • szycie typu Goodyear Welted. Tutaj but przechodzi przez kilka etapów szycia, tzw. ramowego. Dzięki temu jest ono bardziej trwałe, a nierzadko też wygodniejsze.

Podczas zakupu obuwia należy zwrócić uwagę na wystające nitki, nieregularny szef czy ewentualne ubytki. 

Wysokiej jakości obuwie – gdzie kupić?

Najwyższej jakości obuwie można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jednym z tego typu sklepów jest sklep eurobuty, który w swojej ofercie posiada damskie, męskie oraz dziecięco-młodzieżowe obuwie różnych marek. Nie brakuje tu zarówno obuwia sportowego, jak i propozycji bardziej eleganckich. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Botki, sandały, czółenka, klapki, buty trekkingowe, wizytowe czy trzewiki – to tylko niektóre z dostępnych propozycji. Firma oferuje także torebki oraz portfele.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top