Jak nakładać bazę pod cienie?

Kobietom, które często malują powieki za pomocą cieni, zapewne często zdarza się dostrzec taki oto widok: zrolowany pigment na załamaniach powieki lub osypujące się drobinki pod dolną powieką. Tego typu niedoskonałości widoczne są już po kilku godzinach od nałożenia makijażu. Aby wyeliminować ten problem, wystarczy sięgnąć po bazę pod cienie do powiek. To produkt, którego głównym zadaniem jest przedłużenie trwałości makijażu oka. W jaki sposób używać bazy pod cienie?

Baza pod cienie do powiek – najważniejsze zalety

Tusz do rzęs, podkład czy pomadka do ust to produkty, które można najczęściej spotkać w damskiej kosmetyczce. Baza pod cienie do powiek nie należy do kosmetyków popularnych wśród pań. Z pewnością to must have miłośniczek i znawczyń makijażu. Nie sposób obejść się bez niej np. w salonie kosmetycznym. Jednak z roku na rok produkt ten zdobywa coraz większą popularność. Duży udział mają w tym, chociażby influenserki, które nieustannie edukują swoje obserwatorki i dzielą się z nimi makijażowymi tajnikami.

Mogłoby się wydawać, że baza pod cienie ma za zadanie jedynie przedłużać trwałość makijażu, jednak jej możliwości są o wiele szersze. Dobra baza pod cienie powinna przede wszystkim eliminować problem zbierania się kosmetyku w zagłębieniach powieki. Zrolowany cień z pewnością nie jest wyznacznikiem perfekcyjnego makijażu. Po taki produkt koniecznie trzeba sięgnąć, planując wielogodzinną imprezę, szczególnie w upalny dzień. Duży wybór tego rodzaju kosmetyków znaleźć można, chociażby w sklepie tagomago.pl/collections/makijaz-bazy-oczy

Mało osób wie, że baza pod cienie potrafi podbić odcień kosmetyku do powiek. Jest to szczególnie pożądane w przypadku żywych odcieni. Dzięki bazie cień staje się bardziej nasycony i wyrazisty. Kolejną zaletą jest wyrównywanie kolorytu skóry. Bez bazy ciężko jest uzyskać dokładny kolor cienia widoczny w opakowaniu. To kosmetyk pozwalający wyrównać kolor powieki i wyeliminować problem nierównomiernej barwy na powiece.

Będą w temacie wyrównywania kolorytu nie sposób nie wspomnieć o kolejnej zalecie bazy pod cienie, czyli o maskowaniu niedoskonałości. Dzięki zaaplikowaniu jej na skórę możemy pozbyć się wszelkich przebarwień i żyłek.

W jaki sposób nakładać bazę pod cienie?

Aplikacja bazy pod cienie nie należy do specjalnie skomplikowanych i można sobie z nią poradzić bez problemu. Nie potrzeba do tego nawet żadnego narzędzia, wystarczy sam palec. Należy jedynie nałożyć produkt na dłoń i zaaplikować w obszarze powieki, aż po brwi. Po nałożeniu produktu można odczekać krótką chwilę i przystąpić do aplikacji cienia do powiek. Oczekując delikatnego efektu w makijażu oka, można lekko przypudrować powiekę przed nałożeniem kosmetyku kolorowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top