Brązowe plamy na twarzy – jak się ich pozbyć i im przeciwdziałać

Brązowe plamy na twarzy często bardzo nam przeszkadzają, zwłaszcza kiedy mamy delikatną i jasną karnację. Są szczególnie widoczne po lecie, ponieważ związane są ze zwiększoną produkcją melaniny. Skupia się ona w konkretnych miejscach, tam gdzie skóra była dłużej wystawiona na działanie promieni słonecznych. Wiele osób nie stosując kremów z filtrem naraża się na wystąpienie takich plam. Na szczęście istnieją metody nieinwazyjnego pozbycia się ciemnych plam na twarzy. Przed ich zastosowaniem należy jednak skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który sprawdzi czy plamy nie mają nierównomiernych brzegów albo nie są wypukłe. Takie należy kontrolować i nie stosować żadnych zabiegów bez wcześniejszej kontroli u lekarza.

Kwasy owocowe

Kwasy owocowe są dobrym sposobem na rozjaśnienie naszej skóry. Pozwalają na szybką regenerację oraz poprawę napięcia. Likwidują również przebarwienia skórne. Stosuje się je w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Kwasy złuszczają naskórek, przez co wygładzają skórę, a jednocześnie powodują jej regenerację. Skóra rozjaśnia się, przez co brązowe plamy nie są tak widoczne. Ten zabieg jest polecany zwłaszcza na jesieni bo bardzo słonecznym lecie, ponieważ po zabiegu skóra nie może być opalana.

Kremy rozjaśniające

Stosowanie na co dzień kremów rozjaśniających skórę może pomóc w odzyskaniu jej dawnego blasku. Takie kosmetyki zawierają w sobie wyciąg z cytryny oraz białą glinkę. Oba te składniki znacznie rozjaśniają skórę. Dodatkowe stosowanie takiego kremu po zabiegach kosmetycznych pozwoli na świetne rezultaty.

Peeling kawitacyjny

Jest to idealny zabieg złuszczający skórę, ale za jego pomocą można wprowadzać wgłąb skóry potrzebne składniki aktywne. Jednym z nich będzie np. wyciąg z nagietka, który wyrównuje koloryt skóry oraz serum pozwalające na wygładzenie skóry np. z kwasem hialuronowym, który ją dodatkowo nawilży.

Oprócz zabiegów i odpowiednich kosmetyków niezwykle ważne jest, by przeciwdziałaś występowaniu ciemnych plam na twarzy również na co dzień, a nie tylko przy okazji zabiegów kosmetycznych. Na pewno przydatne będą kremy z filtrem UV, ponieważ to właśnie nadmierna ekspozycja na słońce sprawia, że zwiększa się ilość plam na twarzy. Melanina zawarta w skórze sprawia, że powstają piegi, a później posłoneczne ciemne plamy na skórze twarzy, ale także na rękach. Przed każdym oplaniem, czy przy dłuższym siedzeniu na słońcu, warto smarować się kremami z filtrem. Pozwolą one ochronić skórę, a przede wszystkim poprawią jej jakość, ponieważ nadmiar słońca nie tylko zwiększa ilość plam posłonecznych, ale także ją wysusza. Stosowanie filtrów może w przyszłości przeciwdziałać tworzeniu się nowych zmarszczek.

Jeśli mamy brązowe plamy na skórze po długiej ekspozycji na słońcu, musimy unikać długich kąpieli słonecznych, ale także solarium. Pozwoli to na poprawienie jakości skóry, a na pewno unikanie długiego przebywania na słońcu pozwoli zahamować powstawanie nowych plam. W przypadku, kiedy plamy pojawiają się bez związku z opalaniem należy zgłosić się do lekarza.

Źródło:

http://kobieta.po30.pl/brazowe-plamy-na-twarzy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top