Peeling kawitacyjny – jak działa? Efekty i przeciwwskazania
O peelingu kawitacyjnym – w dwóch zdaniach
Peeling kawitacyjny to bardzo dobry sposób na głębokie oczyszczenie twarzy. Pełni kilka funkcji – usuwa zrogowaciały naskórek ze skóry, a także zanieczyszczenia i dodatkowo pobudza odnowę komórek, przez co poprawia jej nawodnienie.
O peelingu kawitacyjnym – kolejne informacje
Każda z pań marzy o pięknej, gładkiej, wolnej od zanieczyszczeń skórze. Jeżeli pragnie się, by była ona właśnie taka, niezwykle istotną czynnością jest oczyszczanie twarzy. Co dzieje się, gdy nie przykładamy się do tego zbyt dokładnie? Zwiększa się ilość bakterii, zanieczyszczeń na skórze, co prowadzi do utraty wody, elastyczności i wystąpienia pewnych niedoskonałości albo zmarszczek. Peeling kawitacyjny jest świetnym rozwiązaniem na głębokie oczyszczenie skóry, które jest niezbędne raz na jakiś czas.
Jak wygląda zabieg?
Na początku trzeba wspomnieć, że składa się on z kilku etapów. Czas jego trwania to mniej więcej od trzydziestu do sześćdziesięciu minut.
Pierwszy etap to dokładne usunięcie ze skóry makijażu oraz stonizowanie jej.
Drugi etap polega na nałożeniu na twarz albo serum albo jakiejś innej substancji, która nada wilgoć.
Trzeci etap wiąże się z usunięciem zrogowaciałego naskórka, a także wszystkich pozostałych zanieczyszczeń jakie wniknęły w głąb skóry. Dokonuje się tego przy użyciu urządzenia, które przypomina szpatułkę. Produkuje ono fale ultradźwiękowe. Można tutaj odczuwać np. drapanie albo łaskotanie. Nie jest to jednak nic sprawiającego ból.
Czwarty etap to już końcówka zabiegu. Na skórę najczęściej kładzie się środek nawilżający bądź wykonuje inne sposoby pielęgnacji. Oczyszczanie kawitacyjne można zakończyć poprzez masaż twarzy.
Należy pamiętać, że nawet następnego dnia, skóra może być zaczerwieniona. Promienie ultrafioletowe niekorzystnie działają na złuszczoną i oczyszczoną skórę, toteż zabieg należy wykonywać jesienią, zimą i w początkowych miesiącach wiosny. Kremy z filtrem przeciwsłonecznym powinny być zawsze stosowane po peelingu kawitacyjnym.
Czym tak właściwie jest kawitacja?
Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym. Ciecz szybko przemienia się w gaz pod wpływem zmniejszonego ciśnienia. Zjawisko to wykorzystuje się w peelingu kawitacyjnym, który nosi również nazwę kawitacji, w ten sposób, że tworzy się mikro pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem. Ulegają one natychmiastowo, pod wpływem wibracji, rozpadowi. Doprowadza to w konsekwencji do rozkładu starych komórek warstwy rogowej i odsłonięcia zdrowszych oraz młodszych warstw skóry.
Kiedy powinniśmy zdecydować się na peeling kawitacyjny?
Wskazaniami do poddania się temu zabiegowi są:
- trądzik pospolity,
- odwodniona, zmęczona, potrzebująca regeneracji skóra,
- rozszerzone zaskórniki oraz pory,
- skóra z przebarwieniami,
- brak jędrności, a także sprężystości skóry,
- przetłuszczająca się skóra.
Jakie są przeciwwskazania?
Do przeciwwskazań należy: niewydolność krążenia, ciąża oraz laktacja, choroby nowotworowe, tarczycy, padaczka, osteoporoza, metalowe implanty, rozrusznik serca. Pozostałe to: zakrzepowe zapalenie żył czy stany zapalne skóry bądź jej zakażenia.