Uczulenie na słońce – nie pozwól zabrać sobie wakacji

Zaczęło się lato. Promienie słoneczne ogrzewają naszą skórę, nadając jej niesamowity bursztynowy kolor. Może się jednak wydarzyć, że zbyt intensywna kąpiel słoneczna może nam zwiastować uczulenie na słońce.

Podczas pobytu na wakacjach za bardzo nie przejmujemy się konsekwencjami naszych decyzji. Mamy czas wolny, chcemy się zrelaksować. Pozbyć się trosk i oddać się przyjemnością. Kochamy kąpiele słoneczne,  gdy promienie słońca muskają naszą skórę ale czy jesteśmy na to gotowy? Trzeba zdawać sobie sprawę, że każdy człowiek ma różną tolerancję dla promieni UV. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy mieć alergię na słońce. Objawów nie należy bagatelizować i jeżeli dostrzeżemy pierwsze efekty alergii od razu musimy przejść do obrony naszego ciała.

Jeżeli po ekspozycji słonecznej na naszej skórze pojawią się pęcherzyki, wysypka lub plamki, to znak, że dotknęło nas uczulenie. Na szczęście istnieją domowe, nieskomplikowane sposoby, które zwalczą te objawy. Te porady idealnie spiszą się, gdy nie mamy możliwości udania się do specjalisty. Być może spędzamy urlop za granicami kraju lub na bezludnej wyspie. Jednak tuż po powrocie należy udać się na konsultację lekarską.

Nieważne od tego, czy kiedykolwiek byłeś uczulony na słońce, warto wiedzieć,  jak w takich sytuacjach sobie radzić.

Na złagodzenie alergii oraz podrażnień skóry wywołanych promieniami słonecznym są trzy, absolutnie skuteczne sprawdzone sposoby.

  • Kompresy z mleka, maślanki lub kefiru – Kompresy z tych produktów to doskonałe remedium na skórne problemy. Świeża maślanka lub zsiadłe mleko łagodzi swędzenie oraz wysypkę. Dlatego uczuloną skórę warto obłożyć zimnym kompresem z mleka,
  • Okład z ogórka – Świeży i obrany ogórek, przygotowany w postaci rozdrobnionej papki, po naniesieniu na rozgrzaną, uczuloną skórę, złagodzi zaczerwienienie i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się słonecznej wysypki,
  • Pomoc od środka – Efektywną metodą jest picie mleczka kokosowego zmieszanego z jogurtem naturalnym. Napój pomaga w zwalczaniu alergii, ale także w zapobieganiu im. Pity po każdym wyjściu, gdzie mamy możliwość zetknięcia się z ostrymi promieniami słonecznymi poprawi kondycję skóry i zneutralizuje negatywne skutki opalania.

Trzeba pamiętać, by zminimalizować ryzyko wystąpienia objawów. Istnieją sposoby zabezpieczenia się przed nimi. Musimy pamiętać by zabierać ze sobą krem z wysokim filtrem. Bronić się przed szkodliwymi działaniami ostrego słońca można robić na kilka sposobów i często zapominamy o tych najprostszych. Posmarowanie się kremem przed wyjściem z domu jest obowiązkowe. Nasza skóra będzie dodatkowo chroniona, a my będziemy mogli dłużej rozkoszować się wspaniałą pogodą. W końcu urlop trzeba wykorzystać w 100 procentach.

Zrelaksowani wróciliśmy z urlopu, pomału wracamy do codziennego życia. Pierwszą i obowiązkową wizytą jest spotkanie się z lekarzem specjalistą. Musimy udać się do dermatologa, by ustalić przyczynę oraz schemat leczenia. Do czasu wizyty u lekarza możemy dalej korzystać z domowych sposobów leczenia by przynieść ukojenie. Są to naturalne składniki, więc nie wywołają żadnych niepożądanych komplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top