Trądzik po 30-tce – leczenie i przyczyny

Mogłoby się wydawać, że trądzik po 30 roku życia to dość nietypowe zjawisko. Mimo to, coraz częściej dotyka nas ten problem. Jak wiadomo mając 30 lat i więcej, okres nastoletni mamy już za sobą, dojrzewanie też, więc dlaczego na naszej twarzy pojawia się trądzik? Chcesz dowiedzieć się, co może być przyczyną wyprysków na Twojej twarzy? A także jak sobie z tym poradzić? Koniecznie zajrzyj do naszego poradnika!

Przyczyny trądziku po 30-tce

Trądzik po 30 roku życia wywołuje wiele przyczyn. Niektóre z nich są równoznaczne z przyczynami trądziku w wieku nastoletnim. Trądzik po 30-tce może pojawić się, gdy źle się odżywiamy i nasza dieta obfituje w potrawy słone oraz ostre. Krosty powodują także słodycze, zanieczyszczenia powietrza, hormony, a przede wszystkim stres! Jak wiadomo, trudno uniknąć sytuacji stresujących. Będąc osobą dorosłą, ze stresem stykamy się jeszcze częściej, niż w wieku nastoletnim. Wiele pryszczy na naszej twarzy, pojawiających się po 30 -tce, jest spowodowane głównie stresem. Bardzo często zdarza się także, że dostajemy alergii na pewnego rodzaju kosmetyki albo używamy zbyt “ciężkich” produktów dla naszej cery, przez to zwykle zatykamy sobie pory.

Być może genetyka

Jeżeli nasza starsza siostra bądź też mama albo nawet babcia, cierpiały na trądzik po 30 -tce, bardzo prawdopodobne, że po prostu mamy “zapisane” to w genach i taka nasza uroda. Mimo wszystko, musimy z tym walczyć, w jaki sposób poradzić sobie z trądzikiem w wieku dorosłym?

Porządne oczyszczanie twarzy

Przede wszystkim należy zacząć od porządnego oczyszczania twarzy, zanim wybierzemy się do jakiegokolwiek lekarza, w związku z pojawieniem się u nas trądziku. Spróbujmy zmienić naszą pielęgnację, sprawdźmy czy nie podrażniają nas pewne kremy lub produkty, których używamy do oczyszczania twarzy. Jeżeli do tej pory w ogóle nie oczyszczaliśmy twarzy, dobrze jest zacząć to robić. Bardzo możliwe, że przez zatkane pory, zwyczajnie pojawiają nam się pryszcze. Przetestujemy odpowiednio naszą pielęgnację, być może po zmienieniu kilku przyzwyczajeń, pryszcze znikną na dobre!

Wizyta u specjalisty

Jeśli pomimo odpowiedniej pielęgnacji oraz rezygnacji z kosmetyków, które nas podrażniają, nadal tworzą nam się pryszcze, warto wybrać się do specjalisty dermatologa. On odpowiednio zbada o naszą twarz oraz przepisze nam najprawdopodobniej antybiotyki, dzięki którym pozbędziemy się trądziku. Niestety, często bywa tak, że nasza skóra potrzebuje porządnego leku, który pomoże pozbyć się problemu. Specjalista powinien także doradzić nam odpowiednią pielęgnację oraz zaproponować zmianę kosmetyków. Nie musimy się o nic martwić, z pewnością zostaniemy umówieni także na wizytę kontrolną po skończonym leczeniu i wtedy lekarz zadecyduje czy uporaliśmy się z problemem na dobre.

Jakie kroki jeszcze warto podjąć?

Dobrze jest co jakiś czas zafundować sobie peeling węglowy lub siarkowy, który pomoże pozbyć nam się wszystkich zanieczyszczeń, nawet tych osadzonych bardzo głęboko w skórze. Pamiętajmy także o codziennym nawilżaniu i i dobraniu odpowiedniego kremu do cery. Jeżeli zauważyliśmy, że nasza cera ma tendencję do przesuszania się, nie używajmy kremów do cery tłustej! Warto także wzbogacić dietę o niektóre witaminy. Wyposażmy nasze apteczki w witaminę C, PP, oraz B2, a także pijmy napar z pokrzywy i skrzypu. Zioła te pomogą nam łatwiej pozbyć się toksyn z organizmu i zwalczyć trądzik!

Jeden komentarz

  • Ja polecam żel do skóry trądzikowej mediqskin. Stosuję go od niedawna na wieczór, ale efekty są. Ma skuteczne działanie, bo zawiera klindamycynę i kwas retinowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top