Top 5 aktywności dla osób „chciałabym, a nie chce mi się”, czyli poradnik z przymrużeniem oka, pt. „jak z motywować leni do ruchu”

Ruch to zdrowie – choć to truizm, to nadal wiele osób o tym zapomina. Zwyczajnie nam się nie chce. Zawsze też potrafimy znaleźć jakieś wytłumaczenie, tylko po to, by nie musieć uprawiać sportu. Cóż, nie jesteśmy najbardziej wysportowanym społeczeństwem. Jednak jak wiecie, ruszać się trzeba, choćby dlatego, że aktywni ludzie mają mniejszą skłonność nie tylko do otyłości, ale i chorób kardiologicznych. Zatem, jeżeli chcecie zachęcić największego lenia do ruchu, to koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik o motywacji, poznacie też top 5 aktywności dla osób „chciałabym, a nie chce mi się”, a więc zachęcamy do przeczytania naszego poradnika na poważny temat z przymrużeniem oka.

O tym, jak ważny jest ruch słów kilka

Każdy powinien uprawiać jakiś sport, przy czym liczy się nie rodzaj aktywności, lecz sama aktywność. Jeżeli znacie lenia, nawet jeżeli owym leniem jesteście Wy, to warto przemówić sobie do rozumu. W końcu osoby niećwiczące niestety są zdecydowanie bardziej narażone na otyłość, pewnie sądzicie że Was ten problem nie dotyczy. Ale zapewne tak też myślały osoby, które później dźwigiem zostawały wyciągane z łóżka, gdyż ich waga była tak duża. Nawet jeżeli nie chcecie zrobić czegoś dobrego dla zdrowia, to odwołajcie się do swojej próżności, w końcu zależy Wam, aby dobrze się prezentować. Oczywiście przypominamy, że oglądanie telewizji czy granie w gry komputerowe nie jest sportem.

Aktywność numer 1: spacer…po galerii handlowej

Skoro Wam się nie chce uprawiać sportu, który jest trudny bądź bardzo męczący, to polecamy wam spacery. Tutaj zapewne pojawi się dylemat, gdzie spacerować. Jeżeli niespecjalnie lubicie obcować z naturą, to zawsze możecie zdecydować się na solidny maraton po sklepach. W końcu możecie połączyć przyjemne z pożytecznym i jednocześnie świetnie się bawić. Warto na taką aktywność zabrać partnera, w końcu wspólne aktywności łączą. A kilku godzinny maraton po sklepach rzeczywiście pozwoli Wam spalić sporo kalorii. Jednocześnie pamiętajcie, aby nie zakończyć dnia wizytą w fast foodzie. Zdecydowanie lepiej napić się wody i zjeść sałatkę na bazie kaszy jęczmiennej z dodatkiem rukoli – smakuje tak sobie, ale dla własnego zdrowia i urody warto.

Aktywność numer 2: jazda na rowerze

Polecamy Wam jazdę na rowerze. To wspaniała zabawa, rozrywka i jednocześnie aktywność fizyczna. Co także ważne możecie spalić nadprogramowe kilogramy, ale i świetnie wymodelować ciało. Ale to nie wszystkie zalety, które z jazdy na rowerze płyną. Otóż poczujecie się także szczęśliwsi nie tylko dlatego, że podczas wysiłku wytwarzają się hormony szczęścia, czyli endorfiny, ale także dlatego, że sporo możecie zaoszczędzić jeżeli zamienicie samochód na rower. Zatem, jeżeli nie posiadacie jeszcze jednośladu, to polecamy Wam sklep rowerowy – Sklepzrowerami.pl. Niskie ceny, szeroki wybór równa się Wasze zadowolenie.

Aktywność numer 3: zabawa z psem

Każdy kto ma swojego czworonożnego przyjaciela, którego zwie także synusiem lub córeczką wie, że psy uwielbiają się bawić. Jeżeli będziecie często bawić się z nimi, to także możecie uważać, że jesteście aktywni fizycznie. Oczywiście nie oznacza to, że macie biegać za frisbee, ale angażując się w zabawę na pewno spalicie co nieco. Warto także zabierać zwierzę na długie spacery. Zatem połączycie przyjemne z pożytecznym.

Aktywność numer 4: sprzątanie

Naszą przedostatnią aktywność można uznać raczej za pożyteczną, ale jakoś mało przyjemną. Jeżeli nie macie pomysłu co robić, a nie chce wam się ćwiczyć z Chodakowską, to warto zwyczajnie posprzątać. Podczas umycia okien, podłóg i pościerania kurzy spalicie naprawdę sporo kalorii. Owszem nie będziecie świetnie się bawić, ale przynajmniej zrobicie coś pożytecznego, a w Waszym domu będzie czysto.

Aktywność numer 5: seks

Nasza ostatnia aktywność jest najbardziej przyjemna, no może na równi z zakupami i jedzeniem czekolady. Musicie wiedzieć, że podczas minuty seksu mężczyzna spala 4,2 kcal, zaś kobieta 3,1 kcal. Zatem im dłużej i bardziej intensywnie się kochacie, tym więcej spalacie kalorii.

Warto skorzystać z naszych rad i top 5 aktywności dla leni. Pamiętajcie jeszcze, aby nie znajdować sobie żadnych wymówek, nawet jeżeli nie macie np. rowerów, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby je zakupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top