Tatuaż na nadgarstku

W przeszłości tatuaże były kojarzone tylko z więźniami lub ludźmi „dziwnymi” i niebezpiecznymi. Dzisiaj są już codziennością i stanowią formę uzewnętrznienia. Nikogo już nie szokuje widok wytatuowanej dziewczyny czy chłopaka. Jedni preferują małe tatuaże, ukryte pod ubraniem, inni duże, widoczne dla wszystkich. Jednym z najpopularniejszych stały się tatuaże na nadgarstku, zwłaszcza jeśli jest się kobietą.

Tatuaż na nadgarstku
Miejsc na ciele jest dużo, więc dlaczego akurat padło na nadgarstek? Zdaniem jednych jest to miejsce małe, które zawsze można zakryć zegarkiem lub długim rękawem. Zarazem jest to część ciała, która uchodzi za delikatne, kobiece i jednocześnie seksowne miejsce. Oczywiście rozmiar i rodzaj tatuażu także biorą w tym odbiorze udział.

Nadgarstek ponadto jest miejscem wrażliwym i nanoszenie na niego wzoru może nie być zbyt przyjemne.

Co, jak i dla kogo?
Tatuaż na nadgarstku jest w większości wykonywany przez kobiety. Mężczyźni rzadziej wybierają to miejsce, a jeśli już, to wybrany wzór jest duży powierzchniowo i rzuca się w oczy.

Sposobów na wykonywanie tatuaży i miejsc do tego przeznaczonych jest dużo. Jednakże jest to rzecz, która ma bezpośredni związek z ciałem człowieka, a nawet jego krwią. W związku z tym ważne jest, aby udać się do wyspecjalizowanego salonu tatuaży, w którym zachowane są wszystkie obowiązki względem higieny i sterylności. Tę „ozdobę” można wykonywać na różne sposoby. Najpopularniejszym i najstarszym jest sposób tradycyjny, chociaż dostępne są też tatuaże nowozelandzkie oraz japońskie.

Tatuaż ma zostać z człowiekiem na całe życie więc warto jest się zastanowić jak będzie on wyglądać. Nie warto stawiać na modę ponieważ ona przemija, a tatuaż zostanie. W związku z tym najlepiej jest zdecydować się na wzór, który pasuje do człowieka, jednocześnie jest ponadczasowy i podoba mu się teraz jak i w przyszłości. Przykładem mogą być słowa wykonane małą i ładną czcionką, małe ptaki lub szkic jakiejś rzeczy – strzał lub zwierząt.

Przed wizytą u tatuażysty nie wolno pić napojów energetycznych ( w tym kawy) ani alkoholu. Dobrze jest też być wyspanym i zrelaksowanym. Zmniejsza to ryzyko zaczerwienienia i późniejszej opuchlizny. Oczywiście trzeba też się przygotować na wydanie pieniędzy. Cena będzie powinna wahać się w okolicach 100 złotych. Jeśli wybierze się jakiś skomplikowany wzór z dużą ilością kolorów, koszt będzie większy, jednakże nie powinien przekroczyć 300 złotych.

Usuwanie
Chociaż mówi się, że tatuaż jest na całe życie (i w zasadzie tak powinno być) medycyna umożliwia usuwanie go. W takim razie, jeśli osoba po pewnym czasie stwierdzi, że ten rodzaj ozdoby jednak nie jest dla niej, nie podoba jej się wzór lub po prostu była to głupia decyzja wykonana pod wpływem chwili, może się go pozbyć. Tatuaż z nadgarstka z powodu małego rozmiaru powinien szybko zejść na przykład po zastosowaniu na niego około 3 serii laserowego usuwania tatuaży (po jednej nastąpi jedynie jego zblednięcie). Polega to na poddawaniu tatuażu impulsom świetlnym, które rozszczepią barwik, który w rezultacie się usunie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top