Lipofilling, czyli sposób na powiększanie piersi własnym tłuszczem

Inf. prasowa

Rzadko która kobieta jest zadowolona ze swojego wyglądu. Powiększanie piersi własnym tłuszczem to zabieg podwójnie korzystny. Z jednej strony – likwidujemy tłuszcz z miejsc, gdzie mamy go za dużo, z drugiej – przeszczepiamy tam, gdzie go za mało. Zabieg jest mało inwazyjny, a przeszczep własnych komórek niweluje ryzyko alergii i odrzucenia przeszczepu.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem – dla kogo to dobry zabieg?

Powiększanie biustu metodą przeszczepu tkanki tłuszczowej jest bezpiecznym zabiegiem. Jednak to zabieg chirurgiczny i istnieją przeciwwskazania do jego wykonania, takie jak:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • cukrzyca,
  • nowotwory,
  • problemy kardiologiczne,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • zmiany chorobowe skóry,
  • ogólny zły stan zdrowia.

Aby zabieg się odbył, pacjentka musi mieć odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej, zatem panie bardzo szczupłe nie zawsze będą mogły przeszczepić tłuszcz z brzucha do biustu, z prostej przyczyny – a mianowicie jego braku.

Lekarze z Bieńkowscy Clinic ® w Bydgoszczy i Częstochowie zalecają lipofilling, czyli powiększanie piersi tłuszczem, nie tylko przy poprawie kształtu biustu i ukryciu asymetrii, lecz także rekonstrukcji piersi po chorobie czy urazach.

Wypełnianie biustu własnym tłuszczem – przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem musimy wykonać badanie USG piersi, EKG, morfologię, APTT, oznaczyć grupę krwi, czasem trzeba wykonać badania genetyczne.

Pacjentka nie powinna być przeziębiona ani spożywać alkoholu co najmniej 24 godziny przed planowanym zabiegiem. Trzeba pamiętać, aby poinformować lekarza o zażywanych lekach i paleniu papierosów, ponieważ tytoń znacznie skraca szansę na przeżycie przeszczepionych komórek.

Na konsultacji przed zabiegiem zostanie oceniony poziom tłuszczu, lekarz wyjaśni całą procedurę przebiegu operacji. Jak wyjaśniają specjaliści z Bieńkowscy Clinic ®, ważne, aby pacjent stosował się do wszystkich zaleceń przed zabiegiem, jak i po nim. To zapewni pełne bezpieczeństwo i powodzenie operacji, jaką jest powiększenie piersi własnym tłuszczem.

Na czym polega powiększanie piersi tłuszczem?

Jako że zabieg składa się z dwóch procedur – trwa ok. 60-90 minut, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, w sterylnych warunkach.

Najpierw następuje pobranie tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała, gdzie jest jej nadmiar – najczęściej z brzucha, bioder lub pośladków.

Następnie pobraną tkankę trzeba przygotować do przeszczepu. W specjalnym wirniku odseparowuje się obumarłe komórki i wodę od pełnowartościowych komórek tłuszczowych i komórek macierzystych.

Ostatnim etapem jest wstrzykiwanie tłuszczu do biustu. Za pomocą cienkich wenflonów, pasma tłuszczu są wprowadzane pomiędzy skórę a gruczoł piersiowy, pod gruczoł, do mięśnia piersiowego oraz wokół piersi.

Powiększanie piersi tłuszczem daje stały efekt, jednak to powiększenie biustu o jeden rozmiar. Jeśli interesuje nas większy, to kolejnemu zabiegowi można poddać się po upływie ok. 6-12 miesięcy. Czas ten jest potrzebny na wygojenie się wszystkich ran oraz unaczynienie się przeszczepionych tkanek.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem ma wiele zalet. Po pierwsze, zwiększa się rozmiar biustu, po drugie, wybrana partia ciała staje się szczuplejsza, po trzecie, skóra na piersiach jest bardziej odżywiona.

Zalecenia po zabiegu

Powiększanie piersi własnym tłuszczem to zabieg mało inwazyjny, aczkolwiek wymaga rekonwalescencji. Przeważnie to okres 2 tygodni.

Po zabiegu najważniejszą sprawą jest odpowiednia higiena skóry. Piersi nie należy masować, nadmiernie schładzać czy też przegrzewać. W czasie 72 godzin po zabiegu trzeba chronić przeszczepione komórki przed urazami mechanicznymi oraz zapewnić komfort cieplny. Pacjentka powinna przez jakiś czas powstrzymać się od wysiłku fizycznego, opalania, korzystania z sauny i siłowni.

Przy wypisie po zabiegu powiększania piersi tłuszczem w Bieńkowscy Clinic ® w Bydgoszczy i Częstochowie, pacjentki dostają bardzo szczegółowe i indywidualnie dopasowane zalecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top