Koktajle odchudzające – sposób na wymarzoną sylwetkę

Każdy marzy o doskonałej sylwetce poświęcając godziny na poszukiwaniu idealnej diety, wykonując rozmaite ćwiczenia. Droga osób dążących do redukcji masy ciała jest często długa i skomplikowana. Liczne wyrzeczenia, regularne treningi wyczerpują i często zniechęcają. Głodówki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, diety nie zawsze są dla każdego możliwe do zrealizowania i tu pojawia się frustracja. Bardzo popularne stały się ostatnio koktajle odchudzające. Wiele osób z chęcią sięga po nie z myślą, że ich właściwości przybliżą je do redukcji zbędnych kilogramów. Ale czy rzeczywiście moc zawarta w tego typu napojach jest naprawdę skuteczna w tej trudnej walce?

Pierwszą i najistotniejszą sprawą przemawiającą za skutecznością koktajli odchudzających jest to, że zawierają one wiele potrzebnych organizmowi substancji stymulujących proces odchudzania. Dieta wielu osób jest zdecydowanie zbyt uboga w błonnik pokarmowy, a jak udowodniono,  to właśnie on znacząco wpływa na na efektywność stosowanej diety. Pomaga on nie tylko poprzez zapewnienie uczucia sytości, przez co jemy mniej, ale także powoduje zmniejszenie wchłaniania tłuszczu i cukru z pożywienia. Jego obecność w posiłku pozwala także na obniżenie indeksu glikemicznego, co sprzyja obniżeniu poziomu cukru we krwi po spożyciu pokarmu. Należy więc zauważyć, że koktajle o właściwościach odchudzających składają się w dużej mierze z produktów roślinnych, warzyw i owoców, które jak wiadomo są bogatym źródłem błonnika. Koktajle te stają się zatem łatwym sposobem na to by do swojej diety przemycić dawkę zdrowego błonnika. Ciekawa forma oraz różnorodne walory smakowe koktajli odchudzających to ich największy atut. Przyrządzane mogą być nie tylko z owoców ale i warzyw.

Drugim atutem koktajli odchudzających jest to, że ich przygotowanie jest niezwykle proste i nie wymagające. Nawet osoba nie mająca styczności z gotowaniem poradzi sobie bez problemu. Łatwość przyrządzenia koktajli wpływa zdecydowanie na ich popularność wśród młodych, dynamicznych i zapracowanych osób. Jest to idealna alternatywa dla przekąsek między posiłkami. Dodają one energii, wzmacniają i wspomagają procesy regeneracyjne organizmu dzięki licznym wartościom odżywczym i witaminom. Dodatkowo gwarantują uczucie sytości, pozwalając zapanować nad atakami wilczego głodu niwelując podjadanie między posiłkami.

Najpopularniejszy w ostatnim czasie jest koktajl z jarmużu. Jest to zdecydowanie najczęściej polecany koktajl. Do jego wykonania potrzeba jedynie kilka liści jarmużu, jabłko oraz gałązkę selera naciowego, sok z cytryny do smaku. Wszystkie składniki wystarczy zblendować i pić najlepiej rano, przed śniadaniem. Kolejnym z przykładów jest koktajl z liści szpinaku. Do jego wykonania potrzeba jedynie garść liści szpinaku, jedną pomarańczę oraz banana. Jeśli konsystencja okaże się zbyt gęstą, dodać można odrobinę wody.  Kolejnym przykładem jest koktajl z selera naciowego. Warto zestawić go z kiwi oraz jabłkiem, co zdecydowanie podkreśla walory smakowe. Dopełnieniem może być odrobina miodu, która nada wyjątkowy charakter.

Zobacz również:

2 komentarze

  • Ja polecam dodać też siemię lniane do koktajli lub chia.

  • Zrobiłam kiedyś koktajl z jarmużem i jabłkiem ale nie do końca przypadł mi do gustu. Ostatecznie mogę polecić koktajl ze szpinakiem, awokado i jabłuszkiem. Jest naprawdę smaczny i pożywny. Daje siłę na cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top