Jak szybko przytyć. Małe kroki, a duże zmiany.

Jakby mogło się wydawać, dieta na przytycie wcale nie jest taka łatwa. Nie wystarczy jeść wszystkiego co mamy w lodówce. Nieważne czy robisz to dla sportu, czy nie ale dla wielu ludzi zdobycie kilka dodatkowych kilogramów to może być trudne.

Jeżeli celem jest samo przytycie to trzeba mieć na uwadze, że będzie to tkanka tłuszczowa, a nie mięsnie. Jedzenie produktów wysoko kalorycznych będzie dobrym rozwiązaniem. Produktami, które cechują się wysoką ilością kalorii to: chleb, warzywa typu awokado, ziemniaki czy fasola, czerwone mięso, drób oraz ryby. By podwyższyć wartość kaloryczną można dodawać kilka ekstra składników do swoich codziennych posiłków. Mleko w proszku można dodawać do zapiekanek, by zwiększyć kalorie, kilka plasterków awokado co płatków śniadaniowych bądź musli.

Można stosować różnego rodzaju suplementy, które zawierają białko serwatkowe w proszku. Dodane do koktajli czy jogurtów pozwalają w szybki sposób zdobyć parę dodatkowych kilogramów. Trzeba unikać nieregularnych posiłków. W walce o zdobycie każdego kilograma, regularne spożywanie posiłków jest obowiązkowe. Należy jeść od 4 do 6 posiłków dziennie najlepiej w ustalonych odstępach czasowych by przygotować organizm. Musimy zwiększyć pojedynczą porcję jedzenia. Do obiadu dołóżmy sobie trzy dodatkowe łyżki makaronu, a do płatków owsianych zamiast jednego dodajemy dwa banany i jabłko. Jeżeli masz możliwość przygotowania samodzielnego posiłku, wybiera jedzenie bardziej kaloryczne. W swoich daniach wykorzystaj kukurydze, która zawiera więcej kalorii niż zielony groszek.

Prowadzenie spokojnego tryby życia na pewno przyniesie efekty. Życie w stresie, nadmierne przejmowanie się i niepokój mogą spalać więcej kalorii, o których zdobycie tak bardzo się staramy. Gdy jesteśmy na drodze zdobywania kalorii, dołóżmy do tego regularne ćwiczenia. Podnoszenie ciężarów chociaż 2 razy w tygodniu pomoże nam zbudować masę mięśniową. Dobry rozwiązaniem będzie zrównoważenie spalanych kalorii do tych, które spożywamy. Może tak się zdarzyć, że spalamy więcej kalorii niż naprawdę przyjmujemy. Są dwa rozwiązania. Trzeba zwolnić program ćwiczeniowy lub zwiększyć zapotrzebowanie kaloryczne. Musisz pamiętać, aby szybko przytyć musisz trzymać się kilku podstawowych zasad:

  • Przygotowanie odpowiedniego jedzenie,
  • Przeznaczyć czas na odpoczynek,
  • Samodyscyplina i samozaparcie w dążeniu do celu,
  • Trening siłowy pomoże w budowie masy mięśniowej.

Nie możemy popełniać kardynalnych błędów. Duża część ludzi uważa, że aby zdobyć dodatkowe kilogramy wystarczy jeść co wpadnie nam w ręce – nic bardziej mylnego. Jest to mit, który trzeba obalić. Prawidłowe odżywianie się i ograniczenie pustych kalorii to droga do sukcesu. Nie chcesz zwiększyć niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, lecz chcesz czystej masy mięśniowej. Tłuszcz, a mięśnie to nie jest to samo i trzeba o tym pamiętać. Stosuj odpowiednie zasady, a przekonasz się jak szybko można zdobyć dodatkowe kilogramy. Odrobina cierpliwości i samodyscyplina, a efekty pojawią się szybciej niż myślisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top