Jak przyśpieszyć okres

Każda kobieta choć raz w życiu była w sytuacji kiedy termin nadchodzącej miesiączki krzyżuje jej życiowe plany. Zbliżający się ślub, wakacyjny wyjazd, impreza z przyjaciółmi… Żadna z nas nie chce w tych dniach zmagać się okresem. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na bezpieczne i skuteczne przesunięcie terminu miesiączki.

Relaks i ciepło

Jednym z najbardziej znanych dostępnych sposobów na przyśpieszenie okresu są gorące kąpiele. Ciepła woda nie tylko sprawia, że czujemy się bardziej odprężone, ale przede wszystkim poprawia krążenie krwi i rozszerza naczynia krwionośne. Krew zaczyna szybciej krążyć w naszym organizmie, zwiększa się także jej ciśnienie. A zatem możemy się spodziewać, że okres nadejdzie szybciej niż zwykle. Żeby mieć pewność, że nasza metoda zadziała powinnyśmy powtarzać gorące kąpiele kilka dni z rzędu…

A co jeśli nie lubimy kąpać się w ukropie?

W takim przypadku możemy udać się do sauny. Równie skuteczny będzie termofor wypełniony gorącą wodą bądź poduszka elektryczna. Ważne żeby źródło było dość silne. W innym przypadku nasza „kuracja” nie przyniesie żadnych rezultatów.

Ćwicz i się poć!

Wzmożony wysiłek również może sprawić że miesiączka pojawi się wcześniej niż zwykle.Im będą one intensywniejsze, tym większe prawdopodobieństwo, że nasz okres się przesunie. Dlatego warto poświęcić przynajmniej trzydzieści minut dziennie na intensywny trening. Uważa się, że najlepszy skutek przyniosą ćwiczenia mięśni brzucha.

Jakie ćwiczenia wybrać?

Z pewnością sprawdzą się klasyczne brzuszki. Możemy też biegać, wykonywać skłony czy pompki. Jeżeli prowadzimy w miarę aktywny tryb życia, to nie musimy organizować sobie morderczego treningu. Zwykły spacer czy intensywne wchodzenie po schodach, także może przyśpieszyć miesiączkę.

Siła natury ukryta w roślinach

Nasze prababki przez tysiące lat stosowały ziołowe napary. Nie wiele osób wie, że w naszej kuchni znajdziemy rośliny, które pomogą nam przyśpieszyć termin miesiączki.

Jakie rośliny możemy bezpiecznie stosować?

Z pewnością pomoże nam napar z dziurawca,krwawnika pospolitego, malwy czy nagietka. Skuteczne są także napary z natki pietruszki czy imbiru. Ziołowe herbatki mają działanie rozkurczowe. Jednak musimy pamiętać, że herbatki musimy pić regularnie. Druga kwestia to wpływ na zdrowie. Niektóre zioła, na przykład dziurawiec czy krwawnik pospolity mogą negatywnie reagować z niektórymi lekami. Dlatego zanim zaparzymy sobie jakiś napar sprawdźmy wszystkie niepożądane działania. A najlepiej skonsultujmy się z lekarzem bądź farmaceutą. Trzecia sprawa, to działanie ziół. Owszem; wpływają na przyśpieszenie okresu… Ale musimy się liczyć z tym, że nasza menstruacja będzie trwać dłużej, a krwawienie będzie bardziej obfite. Takie efekty daje na przykład picie herbatki z czarnej malwy.

Tabletka czy plaster?

Oczywiście nikt nie zaleca eksperymentów z hormonami na własną rękę. Ale jeśli stosujesz ten rodzaj antykoncepcji na co dzień, to za pomocą tabletek bądź plastrów hormonalnych możesz przesunąć termin miesiączki. Jak to zrobić? Sprawa jest prosta Po prostu nie rodzimy przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami środków antykoncepcyjnych. Zaczynamy nowy blister tabletek bądź naklejamy kolejny plaster antykoncepcyjny. Okres pojawi się w momencie, gdy przestaniemy brać środki antykoncepcyjne. Należy pamiętać, że długotrwałe przyjmowanie środków hormonalnych bez przerwy może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Dlatego dla bezpieczeństwa powinnyśmy skonsultować się z naszym ginekologiem.

5 komentarzy

  • Ciekawe porady. Często mam tak, że w dzień, w który powinnam dostać okres czuję się tragicznie, a ból i napięcie ustępuje wraz z dostaniem okresu. Myślę, że wypróbuję napar z nagietka, o akurat ten mam w domu.

  • Jak przyśpieszyć okres tabletkami anty?

    • @Mata, nie można przyspieszyć okresu tabletkami antykoncepcyjnymi, można go tylko opóźnić i to pod warunkiem, że dopiero nie rozpoczynasz brania tabletek, a bierzesz je przynajmniej od 3 miesięcy.

      Jeżeli tak to po skończeniu jednego opakowania tabl. nie robisz przerwy tylko od razu bierzesz tabletki z kolejnego opakowania. tak długo, dopóki nie chcesz mieć okresu, jednak nie dłużej niż trzy opakowania pod rząd. Potem robisz przerwę 7 dni, dostajesz okres i potem normalnie.

  • Chyba lepiej nie ingerować w naturę …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top