Jak dbać o włosy blond?

Kolor blond jest szczególnie kapryśny. Uwielbiany przez kobiety na całym świecie, niezależnie od wieku, a mimo to trudny do uzyskania w takim odcieniu, na jakim nam zależy. Jest też problem innego rodzaju – gdy w końcu uzyskamy oczekiwany wygląd, łatwo można zaszkodzić swojej fryzurze nieostrożnymi działaniami. Często zagrożenie kryje się tam, gdzie byśmy tego się nawet nie spodziewali – chociażby na basenie, gdzie włosy mogą niepostrzeżenie zamienić się na zielone. Tak, tak….takie ostrzeżenia znajdziemy w centrach spa i jednocześnie zalecenie, żeby najlepiej pływać w czepkach…

Jak dbać o włosy blond?

Dobierz odpowiedni kolor
Dbanie o piękny kolor włosów będzie łatwiejsze, jeśli zdecydujemy się na koloryzację odpowiednim odcieniem. Uzyskując bliski naturze odcień, ułatwiamy sobie po prostu zadanie. Jeśli zmieniamy drastycznie kolor, istotne jest, by wybierać odpowiednią barwę w danej tonacji – chłodnej lub ciepłej.

Odżywiaj

Odżywka jest ważniejsza od szamponu. Niewiele osób o tym pamięta, ale to prawda – to właśnie podczas wybierania odżywki powinnyśmy szczególnie się skupić, by sięgnąć po produkt, którego potrzebują nasze włosy.

Częstym błędem jest mylenie odżywki do włosów suchych i zniszczonych. Zła decyzja pod tym względem ma opłakane skutki – sprawia, że włosy stają się obciążone i trudne w układaniu w domu a także w profesjonalnym salonie.

Fioletowy szampon – idealny dla blond włosów

Nie wszyscy wiedzą, że specjalnie z myślą o posiadaczkach włosów blond powstał fioletowy szampon. Jest to preparat o tak skomponowanym składzie, aby neutralizować żółty kolor, który często powstaje po koloryzacji i daje bardzo nieprzyjemny dla oka efekt. Celem farbowania włosów jest zazwyczaj osiągnięcie żywego, ale naturalnego koloru, który będzie podkreślał atuty danej osoby. Wszelkie nieoczekiwane tony nie są wskazane i wymagają korekty.

Nie za ciepło, nie za zimno

Włosy blond lubią również optymalną temperaturę – bliska ideału jest temperatura pokojowa. Zarówno wysokie wartości na termometrze, jak i te niskie mają niekorzystny wpływ na wygląd fryzury. Dlatego latem dobrze stosować odżywki chroniące kosmyki przed negatywnym wpływem promieni UV, a zimą warto zakładać na głowę czapkę, która dba odpowiednio o cebulki oraz zapewnia optymalny komfort cieplny. Dzięki temu włosy są mocniejsze i rzadziej wypadają.

Pływanie w basenie

Warto również pamiętać o ochronie włosów w basenie. Dodatki zapewniające czystość wody oraz wysoką higienę niestety mają negatywny wpływ na kolor farbowanych włosów – mogą powodować zamianę złotych pasemek na zielone, a tego nie chce żadna kobieta.

Systematyczna koloryzacja

Zachowanie odpowiedniego koloru na włosach będzie łatwiejsze, jeśli będziemy dbać o systematyczną koloryzację. Nasza taktyka powinna być prosta – do salonu udajemy się co 4-6 tygodni – w zależności od potrzeb. Nie opuszczamy wyznaczonego przez fryzjerkę terminu, bo później może się okazać, że uzyskanie oczekiwanego efektu jest jeszcze trudniejsze. Warto zaufać profesjonaliście i dbać o piękny kolor blond na bieżąco. Dzięki temu będziemy cieszyć się wymarzonym kolorem przez długi czas.

Zobacz również kobietapo30.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top