Jaką sukienkę wybrać na wesele?

Wybór odpowiedniej sukienki na wesele może być trudnym zadaniem. Aby nie popełnić gafy, należy go starannie przemyśleć i dostosować do zasad savoir-vivre i miejsca, w którym będzie odbywała się uroczystość.

Odpowiedni kolor

Zasadą, o której chyba wszyscy wiedzą jest zarezerwowanie koloru białego dla panny młodej. Jednak suknie ślubne są coraz częściej szyte w kolorach innych niż biały, takich jak: ecru, kremowy czy kolor kości słoniowej. Z tego powodu powinno unikać się również podobnych kolorów, które można by pomylić z suknią panny młodej. Należy również pamiętać, że w sztucznym świetle kolory mogą wyglądać inaczej niż w świetle naturalnym, dlatego dla pewności najlepiej zrezygnować ze wszystkich zbliżonych do białego. Powinno unikać się też czarnego, który co prawda jest kolorem wieczorowym, ale kojarzy się z pogrzebami i żałobą. Zdecydowanie nie jest to dobre skojarzenie na weselu. Lepiej nie ubierać także wyraziście czerwonych sukienek, są one dobre na wyjście do klubu, ale na przyjęciu weselnym za bardzo będą zwracać na siebie uwagę. A jedyną kobietą, która powinna na nim zwracać na siebie uwagę, jest panna młoda. To samo dotyczy innych kolorów w jaskrawych wersjach. Źle wyglądające i niepasujące do uroczystości są również brązy.

Dopasowanie do miejsca i rodzaju wesela

Przyjęcia weselne odbywają się w różnych miejscach i porach roku. Mają również odmienne charaktery, niektóre są bardzo kameralne, inne przypominają prawdziwe bale. Z tego powodu ważne jest odpowiednie dopasowanie stroju do rodzaju wesela. Na bardzo eleganckie potrzebna jest równie elegancka kreacja, na letnie przyjęcie na powietrzu odpowiednia będzie zwiewna sukienka. Warto pamiętać, że przyjście ubranym zbyt uroczyście jest równie złe, jak za bardzo swobodny ubiór. Dlatego dobrze jest dowiedzieć się od państwa młodych, jaki charakter będzie miało ich wesele i w jakim miejscu będzie się odbywało. Pozwoli to uniknąć wielu nieporozumień i wpadek. Ważną kwestią jest również kwestia odpowiedniej długości sukienki. Powinno się w tej sprawie zachować umiar oraz dobry smak i nie przesadzać z odsłanianiem nóg. Długość do kolan jest bezpieczna i w dobrym guście. Podobnie jest z dekoltem, należy zachować umiar z jego głębokością, a także z obcisłością sukienki.

Warto pamiętać o praktyczności

Piękny wygląd jest bardzo ważny, ale należy pamiętać, że jest to strój noszony przez długie godziny. Wesela najczęściej zaczynają się wieczorem i trwają do rana lub późnej nocy. Dlatego warto zadbać o praktyczność stroju, dotyczy to nie tylko wygodnych butów, ale również samej sukienki. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, które mają zamiar dużo tańczyć. Powinna ona umożliwiać swobodne poruszenie się i nie krępować ruchów podczas tańca. Na salach weselnych potrafi być bardzo gorąco. Z tego powodu warto, aby sukienka była wykonana z materiału, który pozwala skórze łatwo oddychać. Należy unikać więc tych wykonanych z mało przewiewnych materiałów sztucznych, a zamiast nich wybrać te z tkanin naturalnych.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top