Jak powiększyć usta domowymi sposobami?

Wstrzyknięcie botoksu czy implantów to najszybsze sposoby na wyraźne powiększenie ust. Jednak są to zabiegi inwazyjne i nienaturalne, dlatego w pierwszej kolejności warto skorzystać z domowych sposobów. Jak powiększyć usta bez interwencji medycznej?

Peeling warg

Masaż ust szczoteczką do zębów lub ostrą ściereczką umożliwia złuszczenie martwego naskórka i ujędrnienie warg. Co więcej masaż szorstka powierzchnią zwiększa ukrwienie przez co usta wydają się większe i pełniejsze. Do peelingu warto wykorzystać specjalne preparaty dostępne w drogeriach. Można również samodzielnie przygotować peeling z cukru i miodu. Po zakończeniu zabiegu kosmetycznego pamiętaj o zwilżeniu wargi balsamem lub pomadką, aby nie doprowadzić do ich przesuszenia.

Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z balsamu cynamonowego. Bez trudu przygotujesz go samodzielnie w kilka minut. Do stworzenia peelingu potrzebna będzie 1 łyżeczka cynamonu, 1 łyżeczka oliwy oraz 2 łyżeczki oleju kokosowego. Po zmieszaniu wszystkich składników gotowy balsam wetrzyj delikatnie w wargi, a następnie po kilku minutach zetrzyj go i nałóż na usta pomadkę lub błyszczyk.

Cynamon możesz wykorzystać do powiększania ust również w inny sposób. Należy wsmarować go w usta, a następnie przez kilka minut pocierać wargi kostką lodu. Efekt jest bardzo zadowalający ze względu na właściwości wygładzające cynamonu oraz lepsze ukrwienie warg dzięki niskiej temperaturze kostki lodu.

Ćwiczenia ujędrniające usta

Istnieje kilka zestawów ćwiczeń, które wpływają zarówno na mięśnie wokół ust jak i na same wargi. Regularne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń sprawi, że Twoje usta będą wydatne i jędrne. Poniżej najskuteczniejsze ćwiczenia ust:

  • maksymalne otwieranie ust i wytrzymanie tak przez kilka sekund
  • tworzenie „dziubka” i utrzymywanie ust w tej pozycji przez kilkanaście sekund
  • nabieranie powietrza i powolne wypuszczanie z wydętymi wargami
  • szybkie wymawianie samogłosek z wyraźnym ruchem warg

Jak powiększyć usta makijażem?

Oczywiście najbardziej pospolitą bronią w walce z drobnymi ustami jest odpowiedni makijaż. Szminka w połączeniu z dobrze dobranym błyszczykiem mogą zdziałać cuda. Przede wszystkim musisz pamiętać, że im bardziej wyrazisty jest kolor ust, tym pełniejsze się one wydają. Świetnie sprawdza się mocna błyszcząca czerwień. Kolor i wyrazistość powinnaś jednak dopasować indywidualnie do odcienia swojej skóry i sukienki.

Warto również, abyś przekonała się do konturówki, która znacznie uwypukla usta. Najlepiej dobrać ją w kolorze szminki i obrysować usta zaraz po jej nałożeniu. Jeśli nie chcesz korzystać ze szminki, wybierz konturówkę zbliżoną do naturalnego koloru Twoich warg. Chodzi o to, aby obrysowanie ust nie rzucało się w oczy, lecz uwydatniało jędrne wargi.

Papryczki i ostre przyprawy

Sposobem na optyczne powiększenie ust dla wytrzymałych są ostre papryczki i przyprawy. Podrażniają one wargi, co wpływa na zwiększenie ich ukrwienia. W efekcie kolor ust jest wyraźniejszy, wyglądają na większe, a także jędrniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top