Po czym poznać, czy mu się podobam? Oto 10 sygnałów, które rozwieją Twoje wątpliwości

Poznajesz mężczyznę, masz nieodparte wrażenie, że jest Tobą zainteresowany, ale… no właśnie, nie masz pewności. On z kolei nie mówi tego wprost, a Ty w myślach ciągle zadajesz sobie pytanie: „czy mu się podobam?”. Nie trać więcej czasu na rozmyślanie, o tym czy mu się podobasz, czy też jest może „tylko” dla Ciebie miły, tylko poznaj 10 wskazówek, które trafnie odpowiedzą Ci na to pytanie. A kiedy będziesz już miała pewność, że na 100% wpadłaś mu w oko – do dzieła! W końcu kobieta także może wyjść z inicjatywą!

 1. Zwróć baczną uwagę na jego gesty i mowę ciała.
  Gesty oraz mowa naszego ciała zwykle mówi więcej niż 1000 słów. Nie w każdej bowiem sytuacji jesteśmy w stanie ją kontrolować, więc czy tego chcemy czy też nie, nasze ciało zdradza wszystkie nasze myśli. Co świadczyć może o tym, że mu się podobasz? Mężczyźni, którzy są zainteresowani kobietą, często czują się nieco zakłopotani w jej towarzystwie. I tak, zwykle wygadany i pewny siebie mężczyzna pod wpływem bliskości swojej sympatii może nagle nie wiedzieć, co powiedzieć, zamilknąć, nerwowo poprawiać fryzurę, lub wręcz przeciwnie, jeszcze więcej mówić, stać się głośniejszy i w ten sposób starać się zwrócić na siebie jej uwagę. Wszelkie więc odstępstwa od „normalnego” zachowania Twojego wybranka, zwłaszcza kiedy występują one pod wpływem Twojej obecności, możesz traktować, jako sygnał świadczący o jego zainteresowaniu.
 2. Czy te oczy mogą kłamać? Czyli jego spojrzenie powie Ci prawdę!
  Jeśli jesteśmy zainteresowani daną osobą, zazwyczaj częściej niż zwykle kierujemy na nią swój wzrok. Jeśli więc zauważysz, że on nieustannie spogląda w Twoim kierunku oraz natychmiast odwraca spojrzenie, kiedy tylko na niego spojrzysz, możesz być pewna, że zwrócił na Ciebie uwagę. Nieśmiały mężczyzna może tak postępować dopóki nie będzie pewny, czy Ty także podzielasz jego atencję, z kolei odważny facet od razu, kiedy się do niego uśmiechniesz, podejdzie i do Ciebie zagada. Co będzie dalej – to już zależy tylko od waszych oczekiwań, co do tej relacji. Podczas rozmowy, zainteresowany mężczyzna będzie także uważnie słuchał tego, co masz mu do powiedzenia oraz spoglądał Ci głęboko w oczy.
 3. Dotyk – poważnie zainteresowany mężczyzna nigdy nie przesadza z kontaktem fizycznym.
  Bardzo ważnym sygnałem zainteresowania mężczyzny jest także szukanie okazji, by niby przypadkiem dotknąć swojej wybranki. I nie mówimy tutaj wcale o wymownym łapaniu za rękę czy klepaniu jej w pewne newralgiczne części ciała, gdyż od takiego amanta lepiej od razu uciekać, gdzie pieprz rośnie. Taki bowiem mężczyzna, jeśli już jest Tobą zainteresowany, raczej nie myśli o związku, a jedynie o dobrej zabawie.
  Poważnie zainteresowany kobietą mężczyzna będzie bardzo ostrożny w inicjowaniu z nią kontaktu fizycznego. Aby przełamać pierwsze lody, może jedynie lekko, niby przez przypadek, musnąć jej dłoń, delikatnie uścisnąć ją na pożegnanie, a jeśli lepiej się już znają, pocałować niewinnie w policzek. Taki kontakt nigdy nie będzie jednak zbyt natarczywy ani nachalny – mężczyzna, któremu podoba się kobieta, będzie się bowiem kontrolował, by jej przypadkiem nie spłoszyć czy nie wystraszyć.
 4. Traktuje Cię inaczej niż pozostałe koleżanki.
  Jest to szczególnie widoczne w towarzystwie. Zainteresowany Tobą mężczyzna będzie Cię bowiem traktował w zupełnie inny sposób niż pozostałe kobiety w swoim towarzystwie. Jeśli więc miłe gesty takie, jak otwieranie przed Tobą drzwi, przysuwanie krzesła czy drobne przysługi są zarezerwowane tylko dla Ciebie, gratulujemy, ze pewnością wpadłaś mu w oko!
 5. Stara się zawsze być blisko Ciebie.
  Zainteresowany Tobą mężczyzna będzie szukał okazji, by być blisko Ciebie i dzięki temu lepiej Cię poznać. Jeśli on nagle zaczyna bywać na wszystkich imprezach i spotkaniach, na których jesteś i ty, może to świadczyć o tym, że pojawia się na nich właśnie dla Ciebie! Szczególnie, jeśli wcześniej rzadko go na nich widywałaś. Zainteresowany mężczyzna, kiedy zauważy, że wychodzisz, zaproponuje Ci także odwiezienie do domu lub wspólny spacer. Nie zostanie także dłużej na imprezie niż Ty – bo właściwie po co?
 6. Wszystko, co Ciebie dotyczy, jest dla niego ważne.
  Mężczyzna, któremu podoba się kobieta jest zainteresowany wszystkimi sprawami, które jej dotyczą. Kiedy Cię spotka, zapyta od razu przy przywitaniu, co u Ciebie słychać oraz z zainteresowaniem będzie słuchał Twoich opowieści. Nie ważne, czy będziesz mówiła o istotnych sprawach, czy o największych banałach życia codziennego – dla niego wszystko, co Ciebie dotyczy będzie istotne! Jeśli z kolei dostrzeże, że masz jakiś problem, chętnie udzieli Ci rad i wesprze w jego rozwiązaniu.
 7. Jeszcze masz wątpliwości, czy mu się podobasz? Zapytaj znajomych!
  To doskonała opcja dla osób, które obracają się w tym samym kręgu znajomych. Zazwyczaj nasi znajomi od razu zauważają, kto się komu podoba. W sumie łatwiej jest bowiem zwrócić uwagę na sygnały wysyłane przez inne osoby, jeśli nas samych one nie dotyczą. Dlatego jeśli podejrzewasz, że wpadłaś w oko znajomemu zapytaj, czy Twoje koleżanki nie zauważyły przypadkiem zainteresowania z jego strony w stosunku do Ciebie. Często okazuje się bowiem, że tylko tyle trzeba by zyskać pewność, że on jest Tobą zainteresowany na 100%.
 8. Czy mu się podobam? Tak, jeśli wypytuje o Ciebie znajomych!
  Jeśli mężczyzna jest Tobą zainteresowany, możesz być pewna, że prędzej czy później będzie o Ciebie pytał osoby z najbliższego otoczenia. Jeśli więc Twoja przyjaciółka zdradzi Ci, że pytał ją o to, czy jesteś „wolna” czy też nie, możesz mieć pewność, że poważnie o Tobie myśli. Mężczyzna, zanim bowiem uczyni pierwszy krok i zdradzi Ci, że mu się podobasz, będzie chciał mieć pewność, czy może w ogóle liczyć na wzajemność z Twojej strony.
 9. Jeśli mu się podobasz, będzie chciał mieć z Tobą bezpośredni kontakt
  Zainteresowanemu kobietą mężczyźnie szybko przestają wystarczać zwykłe spotkania w gronie znajomych czy przypadkowe wpadanie na siebie w pracy. Jeśli więc mu się podobasz, wkrótce poprosi Cię o Twój numer telefonu lub będzie szukał z Tobą innego, bardziej osobistego kontaktu. Możesz więc dostać od niego wiadomość na portalu społecznościowym, smsa z niewinnym pytaniem „co słychać?” czy też może po prostu do Ciebie zadzwonić i spróbować umówić się na kawę. Jednego możesz być jednak pewna, od waszej pierwszej rozmowy nie upłynie zbyt wiele czasu zanim zdobędzie do Ciebie kontakt!
 10. No i wreszcie… magiczne słowa, czyli komplementy!
  Zainteresowany mężczyzna nie będzie mógł się powstrzymać przed powiedzeniem Ci kilku miłych słówek. Będzie Cię więc chwalił za ładny wygląd, nową fryzurę (tak, tak… mężczyzna, któremu wpadła w oko kobieta zauważy, że wczoraj była ona u fryzjera!), czy ładną sukienkę. Nawet jeśli danego dnia według Ciebie nie prezentujesz się zbyt ładnie, on i tak znajdzie w Tobie coś, co będzie warte pochwalenia. Jeśli w dodatku zauważysz, że on szczególnie stara się by codziennie powiedzieć Ci coś oryginalnego i miłego – to niewątpliwy znak, że w ten właśnie sposób chce zyskać w Twoich oczach.

6 komentarzy

 • Zgadza sie.kilka z tych punktow zastosowal moj ukochany.

 • Tak tylko napisze: jestem facetem, przeczytałem ten artykuł z ciekawości… I niestety muszę potwierdzić: to konkretne wskazówki, bo ja zachowuję się podobnie 🙂

 • Jak sprawdzić czy podobam się chłopakowi którego nie znam? wciąż się na mnie patrzy na przerwach…

 • Super tekst !!

 • Witam. Może ktoś wie co zrobić by zachęcić faceta do bliższego poznania się?
  Podoba mi się taki ktoś i zauważyłam, że ja jemu też. Patrzy w oczy, zerka, szuka wzrokiem w grupie ludzi, uśmiecha się.
  Zawsze pewny siebie a ostatnio smutny i przygaszony ale nadal patrzy i obserwuje, szuka jakby kontaktu.Co myślicie?

 • Teraz już wiem jak patrzy facet na kobietę która mu się podoba 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top