Krótkie fryzury

Wiele czynników wpływa na nasze zadowolenie z życia: stan naszych relacji, sukcesy w pracy, a także obraz siebie tworzony przez nas samych. Włosy są wyjątkowo ważną częścią naszego wizerunku, dlatego nie może dziwić fakt, że ogromną wagę przykładamy do naszej fryzury. Przecież od tego, co mamy na głowie, w pewnym stopniu zależy to, czy nasz dzień będzie udany, czy nie! Warto więc zadbać o to, żeby nasza fryzura była dobrze dobrana i jak najlepiej oddawała nasz charakter.

Długość włosów jest jednym z głównych elementów, które możemy zmienić w naszej fryzurze. I chociaż włosy długie były zazwyczaj noszone przez głównie kobiety i przez długi szmat czasu były uznawane za symbol kobiecości, to nikogo już nie dziwi widok kobiety w krótkich włosach. Krótkie fryzury są coraz bardziej popularne!

Coraz częściej ktoś decyduje się na diametralną zmianę swojego wizerunku i obcięcie włosów. Bywa to decyzja często trudna, bo ciężko stwierdzić, czy nie będziemy żałować nowej fryzury, a czasu w tym przypadku nie cofniemy. Jednak warto podjąć ryzyko zmiany, gdyż krótkie fryzury mają swoje plusy, i to ogromne.

Trudno jest dbać o długie włosy, dlatego krótkie fryzury mogą być prawdziwym wybawieniem. Nie domagają się aż takiej ilości poświęcanego im czasu – już kilka krótkich działań jak nałożenie odżywki, czy uniesienie włosów i spryskanie ich lakierem – może zapewnić powalający efekt!

Ograniczenie długości włosów powoduje również ograniczenie ilości możliwych do wykonania fryzur – nie możemy robić kucyków, koków czy warkoczy. Ale ten pozorny słaby punkt, możemy przekształcić w wyjątkową zaletę. Chociaż nie możemy za bardzo eksperymentować z układaniem włosów, to mamy ogromne możliwości działania na polu dobierania dodatków. Półki sklepowe uginają się od wszelkiego rodzaju ozdobnych spinek, czy drobnych opasek, które znakomicie podtrzymują włosy przed wpadaniem do oczu, a jednocześnie są ciekawym akcentem. Krótkie włosy nie zaplątuję się o wszystko, dlatego możemy w nie wplatać naprawdę wiele interesujących dodatków, bez obaw, że utoną w naszej fryzurze na zawsze. Mimo wszystko, dobrą wiadomością jest fakt, że krótkie fryzury wyglądają wspaniale same z siebie, tak po prostu. Możemy czuć się w nich lekko i mieć pewność, że nie ma najmniejszych szans, by coś się zepsuło w ciągu dnia.

Mimo wszystko – włosy to włosy, i jako takie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, bez względu na ich długość. Dlatego warto dbać o to, by stosować odpowiednie odżywki, które skutecznie zapobiegną przesuszeniu włosów. Również potrzebne będzie częstsze mycie włosów i zadbanie o końcówki, by uchronić je przed rozdwajaniem. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić z ilością produktów do pielęgnacji, które nakładamy na głowę. Co za dużo, to niezdrowo, a zbyt duża ilość kosmetyków potrafi przytłoczyć i posklejać nawet najbardziej niesforne loki, tworząc z pewnością efekt niepożądany. Po prostu metodą prób i błędów trzeba znaleźć złoty środek, by zapewnić naszym włosom odpowiednie wsparcie i pielęgnację.

Krótkie fryzury wiele świadczą o charakterze kobiety, która je nosi. Są symbolem niezależności, a także odwagi, bo trzeba jej naprawdę wiele, by zdecydować się na ten ryzykowny krok. Jednak doświadczenia wielu kobiet pokazują, że warto chociaż raz spróbować zobaczyć, jak krótka fryzura może pozytywnie wpłynąć na nasz wizerunek. A zalety posiadania takiej fryzury nie pozostawiają wiele miejsca na wątpliwości i zawahania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top