Konturowanie twarzy krok po kroku. Sprawdź jak wykonać

Konturowanie twarzy, czyli używanie ciemniejszego odcienia korektora lub różu do tworzenia bardziej zdefiniowanej struktury twarzy – było od dawna stosowane przez wizażystów, jednak od niedawna technika ta przeszła do głównego nurtu. Nie mówimy o dramatycznej zmianie kształtu twojej twarzy. Podczas tworzenia konturów i modelowania nie zmieniamy dramatycznie naszego wyglądu. Celem konturowania twarzy jest, delikatne uwydatnienie urody oraz zamaskowanie niedoskonałości poprzez pogłębianie naturalnych cieni.

Konturowanie twarzy – jak porwanie wykonać

Osiągnięcie tego rodzaju światłocienia może wydawać się żmudną, a nawet artystyczną pracą, która wykracza poza nasze indywidualne umiejętności. Jest to jednak prosta sztuczka, która może magicznie poprawić rysy twarzy. Istnieje kilka poziomów konturu które mogą być zarówno bardziej efektowne, jak i naturalne. W tym samouczku krok po kroku omówimy, jak prawidłowo wykorzystać korektor, podkład i puder, aby uzyskać doskonały efekt.

Krok 1: Najpierw oczyść i nawilż skórę, a następnie nałóż podkład (najlepiej dopasowany do kolorytu skóry) na całą twarz za pomocą pędzla lub gąbki. Wskazówka dla osób o ciemniejszej karnacji polega na delikatnym nakładaniu podkładu przy przejściu od linii twarzy do szyi, co to sprawi, że różnica między twarzą a szyją będzie mniej surowa. Unikniemy dzięki temu efektu maski.

Krok 2: Weź jaśniejszy korektor lub podkład za pomocą pędzelka i nałóż go na strefę T. Obszar strefy T znajduje się tuż nad brwiami i miejscem pomiędzy nimi, przechodząc poprzez centrum nosa, środek twojej górnej wargi oraz środek brody. Zastosuj jaśniejszy kolor pod oczami, to pomoże zamaskować cienie i worki. Zastosuj to również nad kościami policzkowymi. Jest to klucz do uwydatnienia struktury kości policzkowych.

Krok 3: Weź pędzel lub gąbkę, aby rozmyć nałożony makijaż, aż nie będzie widocznej linii między regularnym podłożem, jaśniejszą barwą skóry. Używając ciemniejszego podłoża lub ciemniejszego kamuflażu, rozpocznij proces kształtowania. Aby utworzyć bardziej zdefiniowaną linię szczęki należy narysować linię dokładnie tam, gdzie znajduje się szczęka, a następnie dopasować ją do szyi.

Krok 4: Teraz nadszedł czas na kontury. Użyj ciemniejszego koloru podkładu i nałóż go prowadząc pędzel od boku nosa, tuż pod kością policzkową do linii włosów. Następnie rozmywając tak jak poprzednio połącz odcienie.

Krok 5: Skoncentruj się na swoich brwiach. Gdy konturujesz łuk brwi, zawsze najlepiej zacząć centymetr od wewnętrznej ich części. Wiele kobiet umieszcza za dużo koloru przy wewnętrznym brzegu brwi co sprawie, że wyglądają jak odrysowane od szablonu. Aby brwi wyglądały bardziej naturalnie, najlepiej zacząć od zewnętrznych krawędzi po czym uzupełnić delikatnie wewnętrzną część.

Krok 5: Zastosuj sypki puder wykończeniowy na całą twarz. Pomoże to zachować kolor podkładu, a także usunie nadmiar połysku w makijażu. Ponieważ w makijażu stosuje się płynne podkłady, sypki puder sprawi, że skóra będzie matowa i nie będzie się błyszczeć.

Krok 6: Jest to opcjonalny krok, ale pomaga nadać twarzy rozświetlenia i promiennego wyglądu. Użyj różu do policzków, nakładając go pędzlem na kościach policzkowych przesuwając go w stronę do skroni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top