Kim jest samiec alfa?

Samiec alfa, zwykle tak nazywano zwierzęce osobniki płci męskiej, które stoją na czele stada. Coraz częściej epitet jest przypisywany socjologicznemu ujęciu człowieka, czyli silnemu, niezależnemu i przewodniczącemu innym mężczyźnie. Samiec alfa, choć jest pojęciem dwuznacznym, odnosi się do tego samego, czyli do utrzymania pozycji dominującej.

Pośród dzikiej natury samiec alfa to osobnik płci męskiej, który przewodnicze stadu. Jest przywódcą cieszącym się najwyższą pozycją w całym stadzie i czerpie z tego przywileje. Jako pierwszy dostaje pożywienie, pierwszy wybiera sobie partnerkę. Lubi rządzić, ustalać hierarchię, bywa agresywny oraz pobudliwy.

W nauce socjologii pojęcie samiec alfa odnosi się do mężczyzny spełnionego, który odnosi sukcesy, który jest pewny siebie i za wszelką cenę pragnie utrzymać kontrolę i przywództwo zarówno na gruncie zawodowym, jak i w życiu prywatnym. Samce alfa to ludzie interesu, biznesu, odnoszą sukcesy w wojsku oraz w podbojach seksualnych. Czym się charakteryzuję mężczyzna zwanym samcem alfa? Ci mężczyźni wierzą w siebie, emanują pewnością siebie. Nie boją się pokazać tego, nie muszą zgrywać i udowadniać czegoś na pokaz. Ich styl bycia to jedność. Kiedy wchodzą do pomieszczenia, doskonale wiedzą czego oczekują. Wyrażają to w działaniu, myślach, mowie czy gestykulacji. Kochają zwyciężać, uwielbiają rywalizację. To właśnie ona napędza ich do działania.

Prawdziwy samiec alfa wyróżnia się ponadprzeciętnym ilorazem inteligencji. Doskonale wie, co i kiedy powiedzieć, jaką przybrać pozę, jaki jest wykonać i jak zacząć temat. W kontakcie z drugim człowiekiem lubią dominację. Bardzo często narzucają swoje zdanie. Są bezpośredni, silni, przejmują inicjatywę w działaniu. Typ mężczyzny jakim jest samiec alfa kocha podejmować ryzyko. Lubią je podejmować i pod ogromną presją dążyć do wyznaczonego celu. Cechuje ich duża dawka sprytu i zaradności – dla nich nie ma rzeczy, z którą by sobie nie potrafili poradzić. Jakby mogło się wydawać samce alfa nie należą do osób, które królują na imprezach. Wolą objąć rolę bacznego obserwatora, który w razie potrzeby będzie umiał odpowiednio zareagować.

Samiec alfa niemal zawsze znajdzie się w centrum uwagi i nie, nie musi jej desperacko szukać. Nie oznacza to, że jest królem nocnych imprez. Wcale nie mówi dużo, ale czuję się ważny, ma świadomość swojej dominującej osobowości, zdaje sobie sprawę, że jego słowa liczą się bardziej niż innych. Gdy samiec alfa faktycznie się wypowiada, nikt mu nie przerywa, wszyscy słuchają go z niepodzielną uwagą.

Współczesny samiec alfa to nie wyłącznie zbiór dominujących cech, ale także wygląd. Wiele mężczyzn pragnie by stać się samcem alfa szukając porad w Internecie. Napotykają się na zbiór fizycznych takich jak: zamaszysty chód, męski i niski głos, wysoka sprawność fizyczna, brak problemów z dotykiem i kontaktem fizycznym, umiejętność nawiązania kontaktu wzrokowego, wysportowane i umięśnione ciało. Wszystkie te cechy brzmią prawie jak cechy idealnego mężczyzny. I chociaż samiec alfa jest osobnikiem, który jest obiektem westchnień tysięcy kobiet to jednak trzeba pamiętać, że posiadając dominującą osobowość łatwiej jest odnieść sukces w życiu zawodowym niż prywatnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top