Dlaczego mężczyźni zdradzają, 7 najczęstszych przyczyn

Zdrada zawsze jest czymś bolesnym i mogącym na dobre zakończyć nawet udany związek. Statystyki są w tym przypadku bezwzględne dla mężczyzn: to oni zdradzają częściej od kobiet i robią to z bardziej – wydawać by się mogło – prozaicznych przyczyn. Powodów zdrad wymieniać można dużo, występują jednak takie, które w dyskusjach pojawiają się najczęściej. Zatem dlaczego mężczyźni zdradzają? Wskazujemy 7 najczęstszych przyczyn.

Niezaspokojenie seksualne przyczyną zdrady

To zdecydowanie jedna z najczęstszych przyczyn zdrad w związku. W seksie mężczyzna szuka przede wszystkim przyjemności. Jeżeli przestaje osiągać satysfakcję ze współżycia ze swoją stałą partnerką, podświadomie zaczyna szukać zaspokojenia u kogoś innego. Oczywiście nie zawsze taki stan rzeczy musi skończyć się zdradą, ale bez najmniejszych wątpliwości zwiększa to szansę na to, że facet „skusi się” na pójście do łóżka z inną kobietą.

Partnerka przestaje wydawać mu się atrakcyjna

Choć to brutalne, mężczyźni są przede wszystkim wzrokowcami, a kobiety traktują także jako obiekty seksualne. A niestety z wiekiem ciało pań ulega zmianie i jego wygląd często przestaje być już tak atrakcyjny, jak dawniej. Gdy aktualna partnerka przestaje budzić pożądanie u mężczyzny, automatycznie zaczyna on zwracać większą uwagę na inne kobiety – często młodsze i bardziej pociągające. Jest to jeden z czynników, który zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zdrady w związku.

Brak czułości i emocji

Zdrada nie musi tylko wiązać się ze sferą seksualną, a może mieć też szerszy, psycho-fizyczny charakter. Dzieje się tak wówczas, gdy relacja między partnerami zaczyna się osłabiać, a mężczyzna przestaje czuć tak silne wsparcie w swojej towarzyszce życia, jak wcześniej. Gdy wzajemność ta staje się bardziej oziębła, stwarza to podatny grunt dla zaangażowania się mężczyzny w relacje z inną kobietą. Mężczyznę przyciągną do niej emocje, których nie daje mu już jego żona czy konkubina.

Nieleczone kompleksy

Zdrada jest też domeną mężczyzn… zakompleksionych. Mimo braku jakichś wyraźnych powodów, mężczyzna próbuje podnieść swoją samoocenę poprzez kontakty seksualne z innymi kobietami. Niestety, efekt ten jest tylko czasowy i nie pozwala na zwalczenie kompleksów, dlatego w tym przypadku zdrady powtarzają się cyklicznie.

Zemsta za niewierność

Kobieta zdradziła mężczyznę? Może być więc niemal pewna, że jej partner zrobi to samo. I najczęściej zrobi to nie tylko jeden raz. W sytuacji takiej sama „zemsta” nie jest celem samym w sobie, mężczyzna nie chce bowiem w jako taki sposób sprawić partnerce ból. Tak naprawdę on sam chce chce on po prostu poczuć się lepiej, poprzez wyrównanie „rachunków”. Zdecydowana większość mężczyzn, nawet nieskorych do zdrady, reaguje w taki właśnie sposób.

Ciekawość!

Dotyczy to szczególnie tych panów, którzy przez całe swoje życie współżyli tylko z jedną partnerką. I w pewnym momencie nachodzą ich myśli typu: „ciekawe, jak to robią inne…”. I to właśnie jest motorem ich działań. Trochę tak, jak skosztowanie innych ciastek, czy też innej czekolady. Chodzi przede wszystkim o doświadczenie czegoś nowego i innego.

Samczy charakter…

Części facetów nie potrzeba żadnego wyraźnego powodu do zdrady. Seks traktują jak wszelkie inne przyjemności: jak wypad do kina, jak jedzenie, picie i spanie. Mężczyźni tacy zdradzają swoje partnerki tylko i wyłącznie dla chwilowej satysfakcji i nie czują z tego powodu wyrzutów sumienia. Niestety: osoby o takim nastawieniu prawdopodobnie zawsze już będą niewiernymi mężami i nie powstrzymają swoich zapędów. Taka już ich natura…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top