Jak dbać o cerę po 30?

Po trzydziestce zaczynają być widoczne pierwsze objawy starzenia się skóry. Traci ona jędrność i elastyczność oraz zaczynają być widoczne pierwsze zmarszczki. Dlatego w tym okresie bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która pozwoli spowolnić oznaki starzenia i przywróci jej dawny blask.

Oczyszczanie i nawilżanie

Bardzo ważne jest codzienne oczyszczanie i nawilżanie skóry. Powinno ono odbywać się dwa razy dziennie. Rano, zaraz po obudzeniu się i przed pójściem do pracy oraz wieczorem przed położeniem się do łóżka. Do mycia na pewno nie powinno używać się zwykłego mydła, które bardzo przesusza skórę. Na rynku dostępnych jest wiele środków myjących przeznaczonych specjalnie do twarzy, takich jak żele, pianki i mleczka. Pozwalają one na delikatne oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, bez podrażnień i nadmiernego przesuszenia. Następnie powinno używać się toniku, który usunie resztki środków myjących i przywróci skórze jej naturalne pH. Kolejnym krokiem jest zapewnienie odpowiedniego nawilżenia, kremem przeznaczonym do tego celu. Bardzo ważne jest pamiętanie o demakijażu, najlepiej zaraz po przyjściu z pracy. Kolorowe kosmetyki bardzo obciążają skórę, dlatego najkorzystniejsze jest ich jak najszybsze zmycie. Oczywiście powinno się do tego celu używać specjalnych środków, które zrobią to w delikatny sposób. Pod żadnym pozorem nie wolno iść spać w makijażu. Raz w tygodniu warto zdecydować się na peeling, który usunie stary naskórek i dogłębnie oczyści skórę, a następnie nałożenie nawilżającej maseczki.

Poprawne odżywienie skóry i usunięcie zmarszczek

Kluczową kwestią w pielęgnacji skóry po trzydziestce jest jej prawidłowe odżywienie poprzez dostarczenie potrzebnych witamin. Szczególnie polecana jest witamina A, która nawilża i pomaga w regeneracji, oznakami jej braku jest często sucha i łuszcząca się skóra. Dodatkowo korzystne działanie ma witamina E wspomagająca działanie witaminy A oraz pomagająca uzyskać miękką i pełną blasku skórę. Z kolei witamina C wzmacnia naczynia krwionośne, pomagając skórze w odzyskaniu zdrowego kolorytu, a także rozjaśnia przebarwienia. Dlatego wybierając krem nawilżający, warto zwrócić uwagę na zawartość tych witamin. Należy pamiętać, że stosowanie zewnętrze to nie wszystko, powinno się również stosować zbilansowaną dietę, która od środka dostarczy organizmowi wszystkich potrzebnych składników. Innym ważnym elementem kremów używanych przez kobiety po trzydziestce jest filtr UV. Promienie słoneczne mają szkodliwy wpływ na skórę i przyspieszają jej starzenie. Z tego powodu warto niwelować ich działanie i zapobiegać w ten sposób powstawaniu zmarszczek. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć. Z tego powodu nie należy również bać się rozpoczęcia stosowania kosmetyków przeciwzmarszczkowych w okolicach trzydziestych urodzin. Wiele kobiet unika jak ognia tego momentu, ale spowolnienie tworzenia się zmarszczek jest dużo łatwiejsze od ich usunięcia. Dlatego dobrym pomysłem jest skupienie się na prewencji, która pozwoli długo cieszyć się gładką skórą.

4 komentarze

  • Trzydziestka na karku to z pewnością za wcześnie na kremy liftingujace, choć różne są szkoły na ten temat. Ale z całą pewnośscią trzeba bardzo dbać o to, żeby nasza cera była bardzo dobrze nawilżona.

  • Najlepszym kosmetykiem dla każdego wieku kobiety są naturalne olejki.Natłuszczają i regenerują.Polecam

  • Zgadzam się, że najlepsze są środki zawierające naturalne składniki.

  • Istotne, ale w każdym wieku jest dbanie o odpowiednią ochronę przed słońcem. Krem z filtrem w lato jest obowiązkowy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top