Cytaty, które zmienią Twoje życie!

Cytaty, którymi się inspirujemy i kierujemy, potrafią niesamowicie zmienić nasze życie. Jak się to dzieje? Otóż działają one jak afirmacje. Są naszymi drogowskazami, motywują nas czy całkowicie zmieniają nasz pogląd na jakąś sprawę. Można określić typ człowieka, wychwytując tylko jego motta. Zatem trzeba dokładnie dobierać cytaty tak, aby były nam one przydatne. Oto kilka cytatów, które mogą zmienić Twoje życie!

Nepalskie przysłowie

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys niż sto dni jak owca.

To przysłowie mówi nam o tym, że nie warto być nijakim. Szczególnie jest to bardzo aktualny tekst dla ludzi uprawiających zajęcia ekstremalne takie jak np. himalaizm. Kierując się nim, znajdziemy motywację do zmiany swojego życia, podjęcia ryzyka.

Cyceron

Oszczędność to wielki dochód.

Wszyscy skupiamy się na tym, aby więcej zarabiać, ale mało kto bierze pod uwagę stosowanie oszczędności… Mówi się, że jeśli teraz zarabiamy daną kwotę i pieniędzy mamy na styk – to dostając podwyżkę, dalej będziemy w takiej sytuacji. Dlaczego? Bo nie chodzi o to, ile zarabiamy, ale o naszą świadomość pieniądza. Skupienie się na swoich wydatkach i redukcja niepotrzebnych może być dużą zmianą naszego życia. Nie trzeba tracić komfortu, wystarczy wkręcić żarówkę energooszczędną czy zamienić wannę na prysznic.

Henry Ford

Jeśli sądzisz, że potrafisz, to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.

Nasze myśli i przekonania dyktują nasze życie. Dlatego osoba przekonana, że potrafi coś zrobić, nawet jeśli nie wie jeszcze jak, znajdzie swoją drogę do realizacji założonego celu. Jeśli ktoś od początku nie wierzy w siebie, to mu się to nie uda – jego umysł, przekonania będą sabotowały jego starania. Warto jest wierzyć w siebie. Po prostu się to nam opłaca. Nie zrobimy nic bez wiary w siebie.

Mahatma Gandhi

Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczo­raj­sze­go.

Porównywanie się do innych może być przydatne, ale z drugiej strony może być dla nas bardzo destrukcyjne. Są rejony życia, w których nie dorównamy danej osobie, ponieważ nie mamy czegoś, czego ona ma. Ciężko jest zostać zawodowym koszykarzem, mając 160 cm wzrostu… Więc, zamiast biczować się tym, warto spojrzeć na rozwój z innej perspektywy: czy ja jestem lepszy od siebie z wczoraj? Każdy jest indywidualnością i dlatego najlepiej porównywać się ze samym sobą. Lepsi od siebie możemy być zawsze a od innych – z różnych powodów – niekoniecznie.

Albert Einstein

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.

Jeśli robimy coś i nie daję nam to rezultatów – zmieńmy nasze działanie! Jeśli alkoholik próbuję samodzielnie przestać pić po raz sto siedemdziesiąty ósmy raz i dalej mu to nie wychodzi to pora udać się po pomoc do specjalisty. To takie proste. Jeśli znowu wpędzamy się w głodówkę, po której mamy efekt jojo to może warto do edukować się na temat zdrowego jedzenia i wprowadzić na co dzień rozsądne nawyki żywieniowe?

Aleksander Wielki

Już samo dążenie do wielkiego celu jest przejawem wielkiego męstwa.

Nie bójmy się stawiać wielkich i trudnych celów. Jeśli nie byłoby takich ludzi, nie wylądowalibyśmy na księżycu czy nie wynaleźlibyśmy penicyliny. Godne jest posiadanie wartościowego celu i dążenie do jego realizacji. Jest też tu zakamuflowany przekaz. Postawienie sobie celu jest czymś, z czego możemy być dumni, ponieważ większość ludzi posiada marzenia. Cel od marzenia różni się tym, że jest konkretnie określony i ma termin wykonania. Marzenie to mrzonka. Chcemy, żeby się spełniło, ale same, bez naszego udziału. W życiu nic nie spada z nieba (chyba że grad).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top