Co powinien zawierać najlepszy krem pod oczy?

Z wiekiem skóra starzeje się, wiotczeje i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Szczególnie na ten proces narażona jest delikatna skóra pod oczami. Dzieje się tak, ponieważ jest ona cienka i poddawana stałemu ruchowi oczy podczas uśmiechu. Warto zadbać o jej szczególne nawilżenie, najlepiej już po 25. roku życia. Jaki krem pod oczy okaże się dla nas najlepszy? Jakie składniki powinien zawierać bardzo dobry krem pod oczy? Sprawdźcie!

Witamina C i E

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że krem do twarzy nie powinien być jedynym produktem nakładanym na cerę i jeśli myślimy, że zwykły krem sprosta wymagającej skórze cery, to niestety jesteśmy w błędzie. Krem pod oczy powinien redukować opuchliznę i być “bogaty” w różnorodne witaminy poprawiające witalność skóry. Najlepszy krem pod oczy powinien zawierać antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze. Takimi z pewnością są witaminy E i C, które są nie tylko bardzo dobre dla naszego organizmu, ale także dla cery. Antyoksydanty opóźniają proces starzenia i zwalczają wodne rodniki. Dlatego krem pod oczy warto zacząć stosować już przed 30-stym rokiem życia. Dodatkowo witamina C ma właściwości rozjaśniające cerę. Jak wiadomo, skóra pod oczami często ulega zasinieniu, głównie ma to związek ze zmęczeniem oraz krótkim snem. Zwykłe kremy do cery mogą nie poradzić sobie z likwidacją tzw, worków pod oczami.

Pobudzenie krążenia

Dobrze jest nie zapominać także o stosowaniu preparatów, które pobudzają krążenie i naprężają skórę. Najlepszy krem pod oczy powinien zawierać kofeinę i guaranę. Te dwa składniki są zbawienne dla zmęczonej skóry, likwidują opuchliznę i pobudzają skórę do pracy, przez co staje się bardziej jędrna i naprężona. Dzięki temu nie tylko będziemy wyglądać dużo młodziej, ale także pozbędziemy się wrażenia zmęczonej twarzy.

Witamina A – beta karoten i likopen

Bardzo ważnym składnikiem najlepszego kremu pod oczy jest witamina A, która zwykle ma postać beta-karotenu lub likopenu. Witamina A wpływa pozytywnie na ogólną kondycję skóry, poprawia wygląd oraz zabarwienie. Przyczynia się także pozytywnie do likwidacji oznak niewyspania. Dlatego powinno się nie tylko spożywać wiele warzyw zawierających tę witaminę, jak, np. marchewkę, ale także stosować kremy bogate w beta-karoten. Zwłaszcza jeśli chodzi o wrażliwą skórę pod naszymi oczami.

Filtry UV

Warto pamiętać, że odpowiedni krem pod oczy musi zawierać filtry UV. Twarz jest jedną z najbardziej narażonych stref naszego ciała na szkodliwe działanie promieni słonecznych, dlatego zwykle stosujemy kremy z wysokim filtrem. Skóra, która jest wystawiana na częste działanie promieni UV, szybciej się starzeje, zwłaszcza gdy jest delikatna i podatna, jak skóra pod oczami. Wybór kremu pod oczy z pożądanym SPF zależy od nas. Zaleca się, aby krem zawierał chociażby SPF 15 lub 20. Gdy wiemy, że nasza skóra jest szczególnie wrażliwa, możemy zakupić kremy pod oczy z SPF 50.

Woda termalna i dobra wchłanialność

Od kremów pod oczy, dedykowanych skórze naprawdę wrażliwej, oczekiwać powinniśmy także tego, że w składzie znajdzie się woda termalna. Świetnie radzi sobie ona z podrażnieniami i łagodzi zaczerwienienia skóry. Ponadto najlepszy krem pod oczy to taki, który ma dobrą wchłanialność. Pamiętajmy, że kremy te są zwykle bardzo “bogate”. Posiadają przeróżne składniki, dlatego nie może zostawać nam pod okiem specyficzny “film”. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt.

Najlepszy krem pod oczy to taki, który “bogaty” jest w wiele odżywczych składników i zawiera wszystkie potrzebne skórze do regeneracji minerały. Krem po oczy to ważny produkt, pozwala zapobiec procesowi starzenia i rozjaśnia cerę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top