Buty na wesele – zanim wybierzesz, przeczytaj

Wesele to wielkie wyzwanie dla kondycji, a także sprawdzian dla obuwia. Buty na wesele muszą być bowiem nie tylko eleganckie i stylowe, pięknie podkreślać nogi i ładnie leżeć na stopach, ale przede wszystkim muszą być wygodne.

Kilka godzin, w trakcie których wiele może się zdarzyć

Ślub i wesele zazwyczaj trwają kilka godzin. W tym czasie trzeba być w pełnej gotowości zarówno do długiego stania, jak również tańczenia. Warto wziąć to pod uwagę i tam, gdzie trzeba zdecydować się na kompromis, uwzględnić zarówno wygląd obuwia, jak i jego wygodę.
Poza tym wskazane jest zwrócenie uwagi na aurę. Co prawda w większości sal weselnych jest klimatyzacja lub ogrzewanie – w zależności od pory roku, to jednak nie mamy wpływu na to, co będzie działało się na zewnątrz.

Z tego powodu zimą warto założyć na nogi obuwie zimowe, które następnie zmienimy już na sali. W pozostałe pory roku nie jest to zazwyczaj potrzebne, chyba, że inny strój wybieramy do kościoła a inny na przyjęcie i różnice w odzieży wymagają od nas zmiany butów.

Jakie obuwie nosisz na co dzień?

Na weselu chcemy wyglądać wystrzałowo, jeśli jednak na co dzień raczej nie zakładasz obuwia na wysokim obcasie, to buty na wesele na szpilce powinny być bardzo starannie przemyślane. Możesz wyjść z założenia, że szpilki są właśnie po to, by je zakładać w takie szczególnie dni, zgadza się, jednak pamiętaj o tym, że w wysokich butach trzeba umieć chodzić, nie wspominając o tańcu.

Najbardziej sprawdza się wybieranie nieco wyższych obcasów od tych noszonych na co dzień. Jest to opcja bezpieczna i wygodna. Pozwala wierzyć, że w jednych butach wytrzymasz całą noc. Sprawy nie ma, dylematu również, jeśli zależy Ci na tym, by mieć buty na wesele na salę na samo wejście, a potem obuwie zmienić na wygodniejsze.

Odpowiedni obcas

Buty na wesele, eleganckie otrzymamy już z bardzo niskim obcasem, tak zwaną kaczuszką o wysokości 2-3 centymetrów, bezpieczna dobrze akceptowalna wysokość to około 4-5 centymetrów, powyżej 6 centymetrów to obcasy, które wymuszają na osobie noszącej obuwie inne ustawienie stopy. Niektóre panie na wesele decydują się także…na eleganckie baleriny.

Buty na wesele – pantofle a może sandałki?

Oczywiście najbardziej eleganckie są buty w formie pantofelków, wsuwane, osłaniające zarówno palce i pięty.

Na mniej formalne wyjścia nadają się również buty z otwartym noskiem i piętą. Gdy wesele odbywa się latem, jest też inny wybór – obcasy lub eleganckie klapki na wysokiej koturnie. Trzeba jednak mieć świadomość, że do otwartego obuwia co do zasady nie zakładamy rajstop. Zamiast nich lepiej sprawdzą się tak zwane rajstopy w sprayu, które doskonale wyrównają powierzchnię skóry, sprawią, że zyska ona równomierny kolor i nogi będą się zdecydowanie lepiej prezentować. Producenci umożliwiają dobór odpowiedniego koloru pasującego do karnacji. Rajstopy w sprayu nie zastąpią jednak w 100% rajstop.

Buty na wesele – jakie kolory?

Obuwie na wesele można dobierać do dodatków, ale dzisiaj przede wszystkim zestawia się je z sukienką. Nie trzeba stosować się do kodu – jaka torebka, takie buty. Zasada ta nie obowiązuje już od dawna, choć dla wielu osób jest wygodna, bo pozwala na łatwiejsze modowe wybory.

Buty na wesele mogą być w klasycznym czarnym kolorze, można również wybrać bardzo praktyczny kolor nude, który pozwala optycznie wydłużyć nogi i sprawia, że czujemy się i wyglądamy na szczuplejsze. Bardzo popularne kolory to również srebrny i złoty, a także czerwony – szalenie seksowny i odważny.

Buty na wesele czy buty na zmianę?

Buty na wesele przed wielkim dniem warto rozchodzić, ale nie zawsze jest to możliwe, wtedy bardzo ważne jest, by zabrać ze sobą obuwie na zmianę, które poratuje nas w momencie doświadczenia bólu.

Zobacz propozycję serwisu kobietapo30.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.

top